вівторок, 20 січня, 2015, 1:29 Світ
США і РФ припиняють співпрацю щодо безпеки ядерних об’єктів, – The Boston Globe

Москва відмовилася від допомоги Вашингтона в забезпеченні безпеки ядерних об’єктів на території Росії.

 Таке твердження міститься в статті, опублікованій в понеділок в американській газеті The Boston Globe, – повідомляє ІТАР ТАРС.

Видання повідомляє, що в його розпорядження потрапив документ, який був підписаний 16 грудня минулого року за підсумками зустрічі американських і російських представників в Москві. За версією газети, в них у цілому взяли участь більше 40 осіб з обох сторін, в тому числі представники Пентагону, держдепартаменту і міністерства енергетики США.

«Під час бесід, про які публічно не повідомлялося раніше, росіяни повідомили американців, що вони відмовляються від допомоги США в охороні своїх найбільших складів збройового урану і плутонію», – зазначає видання.

«Декларація поклала кінець співпраці в даній сфері, яке стало одним із прикладів найбільш успішної взаємодії між державами, що були противниками в часи холодної війни», – йдеться в статті.

«Думаю, що таким чином серйозно збільшується ризик терористичного акту з катастрофічними наслідками», – цитує The Boston Globe сенатора-демократа Сема Нанна. За його словами, дана співпраця між США і РФ сприяло зміцненню безпеки в світі, і Вашингтон розраховує на його відновлення.

У листопаді Росія відмовилася брати участь у міжнародному саміті з ядерної безпеки в 2016 році, про що заздалегідь повідомила США. Як заявили в МЗС РФ, переглядати свою відмову Москва не має наміру.

У відомстві зазначили, що запропонована система підготовки саміту виключає можливість того, що думка держав, не готових в усьому погоджуватися з лінією, що диктується його організаторами, буде взято до уваги при виробленні планів роботи для міжнародних організацій, які стануть основним результатом саміту 2016 в США.

Тоді ж заступник міністра закордонних справ РФ Сергій Рябков заявив, що відмова від участі в саміті ніяк не пов’язано з ситуацією у відносинах з Вашингтоном. У свою чергу, в США заявили, що країни продовжать співпрацювати у сфері нерозповсюдження зброї масового ураження.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-18 20:06 :09