Новини » Політика

Президент: Україна готова надати Донбасу статус спеціальної економічної зони

Українські військовослужбовці в зоні проведення АТО в с. Тоненьке, Донецька обл. Фото: УНІАН

Україна готова надати Донбасу статус спеціальної економічної зони з особливими відносинами з ЄС і Росією.

Про це в інтерв’ю France 24 заявив Президент Петро Порошенко, пише «Українська правда».

«Ми навіть готові навіть запропонувати їм спеціальний статус вільної економічної зони зі спеціальним режимом (відносин) з Євросоюзом і Росією», – заявив Порошенко.

Для цього, за його словами, на Донбасі повинні відбутися законні вибори за українськими законами і обрані місцеві органи влади. Глава держави нагадав, що Донбас за законом вже має особливий статус місцевого самоврядування, який не має жодний інший український регіон.

«І значну частину влади, включаючи те, якою мовою говорити; значну частину економічної автономності вони мають (за законом про особливий порядок місцевого самоврядування, – ред.). Але це не питання інтересів людей, це не конфлікт між людьми Донбасу і рештою України, це питання агресії, яка була нав’язана нам ззовні», – сказав він.

Також Порошенко додав, що українська влада продовжує постачати на окуповані території газ на суму 6-7 млн доларів на день, не отримуючи жодної оплати.

Загалом, за його словами, військовий конфлікт на сході обходиться Україні більш ніж в 10 млн доларів на день, що робить неможливим економічний ріст в країні.

«Це надзвичайний тиск на мою країну. І жодна країна світу не може забезпечити ріст економіки за умов такого дуже важкого типу війни. Тому що ми боремося з, можливо, найбільшою і найефективнішою армією європейському континенту», – впевнений він.

Порошенко також повідомив, що, за результатами переговорів як з міжнародними фінансовими організаціями МВФ і Світовим банком, так і з окремими країнами – США, ЄС, Австралією, Японією, Канадою та іншими – Україна розраховує отримати 13-15 млрд доларів протягом двох років.

Loading...