Новини » Події

Порошенко зустрівся у Парижі з українцями Франції, Канади та Бельгії

Президент України Петро Порошенко зустрівся з представниками української діаспори у Франції. Фото: АПУ/Facebook

Президент України Петро Порошенко на завершення свого неофіційного візиту до Франції з нагоди участі у Марші єдності зустрівся в Парижі з представниками української громади Франції, Канади та Бельгії.

 Глава держави подякував українській діаспорі за підтримку України, – повідомляє Укрінформ.

«Це надзвичайно важливо, коли ти розумієш наскільки ми близькі по духу. Сьогодні я побачив французький Майдан, Майдан, який здатний об’єднатися і відстоювати найкращі людські цінності. Сьогодні я вперше відчув наскільки українці близькі до французів», – наголосив він.

Петро Порошенко також поділився враженнями від прийому в Єлисейському палаці та ставленням простих французів до українців під час Маршу єдності.

«Я був дуже зворушливий прийомом у президента Франції Франсуа Олланда», – зазначив він.

За його словами, звичайні французи під час маршу виділяли Україну з-поміж інших країн.

«Присутність сьогодні у Парижі України для них важлива, це є наша єдність, солідарність. Усі розуміють, що тільки через єдність та солідарність ми можемо побороти тероризм», – сказав Президент, додавши, що це важливий крок, щоб продемонструвати, що Україна має бути членом Європейського союзу.

Голова Репрезентативного комітету українців Франції Наталя Пастернак, у свою чергу, зазначила, що французи добре розуміють українців, які воюють у себе на Батьківщині.

«Українці та французи разом продемонстрували, що не потрібно боятися тероризму. Французи розуміють, що в Україні йде війна і готові підтримувати українців», – додала вона. Представник бельгійської делегації українців Михайло Коваль відзначив крок Порошенка, який, на його думку, «прибув до Парижа з візитом віддати належне та підтримку французам. «Віддати те, що віддавали нам на Майдані. Ви показали солідарність з французами і європейцями. Це сильний крок», – зазначив він.

Порошенко також зустрівся з автором виразу «Я – Шарлі», французом українського походження Жоакімом Ронцином (Joachim Roncin). Деталі зустрічі сторони вирішили не коментувати.

Нагадаємо: в неділю, 11 січня, Президент України Петро Порошенко прибув до Парижа, де взяв участь у марші єдності. У ньому, крім українського Президента, взяли участь Федеральний канцлер Німеччини Ангела Меркель, прем’єр-міністри Великої Британії Девід Кемерон, Італії – Маттео Ренці, Латвії – Лаймдота Страуюма, Іспанії – Маріано Рахой, Норвегії – Ерна Солберг, Швеції – Стефан Левен та Президент Європейської комісії Жан-Клод Юнкер. Захід покликаний продемонструвати світові єдність у протидії тероризму.

 

Loading...