Новини » Суспільство

Муфтій мусульман України висловив співчуття родичам загиблих у Парижі і засудив терористів

Саїд Ісмагілов. Фото: umma.in.ua

Муфтій Духовного управління мусульман України «Умма» Саїд Ісмагілов від імені мусульманської спільноти висловив співчуття родичам загиблих від час теракту в Парижі і засудив дії терористів.

Своє звернення він розмістив на своїй сторінці у Facebook ще в день трагедії, 7 січня.

«Від імені мусульман України висловлюю співчуття родичам усіх загиблих сьогодні журналістів журналу Charlie Hebdo в Парижі. Незважаючи на те, що журнал публікував карикатури на пророка Мухамеда (мир йому!), що, безсумнівно, ображає релігійні почуття мусульман, такі питання повинні вирішуватися цивілізованим способом у правовому полі кожної конкретної країни. Господь їм суддя. Іслам не дозволяє чинити насильство, вбивства і беззаконня, тому сьогоднішній злочин став шоком для всього європейського мусульманського співтовариства. Ми не знаємо, були злочинці мусульманами чи ні, пов’язано це з карикатурами або пов’язано із зовнішньополітичною позицією Франції, але нам дуже неприємно, що в черговий раз звинувачують іслам і мусульман. Навіть якщо виявиться, що злочинці вважають себе мусульманами, ми – мусульмани Європи – засуджуємо такі дії», – заявив він.

Водночас муфтій висловив прохання не слідувати закликам тих, хто пропонує у всіх країнах публікувати карикатури на пророка Мухамеда.

«Особливо це актуально для України, де взаєморозуміння і дружба між мусульманами і всіма іншими нашими українцями дуже важлива на фоні інформаційної та збройної війни проти нашої країни. Мені здається абсолютно не випадковим заклик Ходорковського до публікації карикатур на нашого пророка.

Прошу всіх журналістів, особливо тих, з ким знайомий особисто, бути коректними і через злочини окремих осіб не розпалювати образи всередині країни. Готовий приїхати на телеканали, пояснити позицію ісламу, відповісти на ваші запитання і висловити співчуття від імені мусульман України. Дуже сподіваюся на ваше розуміння», – зазначив Саїд Ісмагілов.

Loading...