Новини » Суспільство

Антоніна Колодій: Війна на ураження свідомості продовжується. Звідси витівки «Інтера»

Антоніна Колодій

Консцієнтальна війна. Вони продовжують наступ, не пропускаючи такої нагоди, як святкування Нового року. Свідомість у людей чутлива, увага загострена – більше ніж звичайно. Звідси витівки «Інтера». Вони використовують також священиків – не всі знайдуть у собі відвагу протестувати під час сповіді... Багато інших методів, які можуть здатися просто дурістю, але то не дурість: за нею розрахунок.

Про це на своїй сторінці у Фейсбук пише політолог, професор, завідувач кафедри політичних наук і філософії Львівського регіонального інституту державного управління Академії державного управління при Президентові України Антоніна Колодій.

«Консцієнтальна війна (лат. conscientia – свідомість, сумління) – війна на ураження свідомості, руйнування ідентичності, а також самої здатності людини до самоідентифікації, – пояснює Антоніна Колодій. – До особливостей консцієнтальної війни відносять такі риси як: латентність упродовж тривалого часу; різноманітність, гнучкість та непередбачуваність засобів впливу; застосування насильницьких методів викривлення інформаційно-комунікативного простору; стирання чіткого розмежування «друг-ворог»; руйнування духовних цінностей, уявлень про добро і зло, здатності людини до вільної самоідентифікації та інші».

Одним із найсильніших засобів інформаційного впливу розробники концепції консцієнтальної війни вважають використання екранних технологій (просто кажучи, поширення брехні, підкріпленої теле- або інтернет-картинками), підкреслює політолог.

За її словами, терміни «консцієнтальна війна» та «консцієнтальна зброя» увів в ужиток Юрій Громико – російський фахівець з теорії свідомості, директор Інституту випереджаючих досліджень імені Е. Л. Шіфферса.

«Характеризуючи консцієнтальну зброю, Ю. Громико не зводить її до інформаційних технологій, а називає п’ять основних способів ураження і руйнування свідомості:

1. Ураження тканин мозку, в тому числі й за допомогою хімічних речовин, що знижує рівень функціонування свідомості.

2. Пониження рівня організації інформаційно-комунікативного середовища на основі його дезінтеграції і примітивізації.

3. Цілеспрямоване використання окультних впливів.

4. Спеціальна оргція і поширення по каналах комунікації образів і текстів, що руйнують роботу свідомості (умовно – психотропна зброя).

5. Руйнування способів і форм ідентифікації особистості стосовно фіксованих спільнот, що приводить до зміни форм самовизначення і до деперсоналізації», – зазначає Антоніна Колодій.

Як повідомлялося, Національна рада з питань телебачення й радіомовлення запросить на найближче засідання керівництво телеканалу «Інтер» для розгляду програмної концепції телеканалу. Про це повідомила перший заступник голови Нацради Ольга Герасим’юк у Facebook.

«На перше ж у новому році засідання Нацради ми викликаємо Анну Безлюдну («Інтер»). Заслухати її концепцію новорічних шоу», – написала вона.

Loading...