Новини » Регіони

94% відвідувачів центру адмінпослуг у Луцьку задоволені якістю послуг, – експерти

За результатами дослідження 94% відвідувачів центру надання адміністративних послуг у Луцьку зізналися, що задоволені якістю обслуговування.

Про це IA ZIK повідомили у прес-службі Центру політичного аналізу та виборчого консалтингу.

Про результати моніторингу діяльності Центру надання адміністративних послуг у місті Луцьку, основні досягнення і недопрацювання в організації роботи місцевого ЦНАП та можливі шляхи і методи покращення його роботи розмовляли експерти, громадські діячі, працівники ЦНАП та представники влади під час круглого столу.

Зокрема, експерт Центру політичного аналізу та виборчого консалтингу Дмитро Безвербний представив результати моніторингу та розповів про особливості його здійснення.

Такий моніторинг на початкових етапах проводився експертами у 15 областях України, зокрема, Вінницькій, Дніпропетровській, Волинській, Донецькій, Київській, Луганській, Миколаївській, Одеській, Полтавській, Рівненській, Харківській, Херсонській, Черкаській, Чернівецькій та Автономній Республіці Крим. Однак, на певних етапах дослідження, у зв’язку з відомими усім причинами, АРК та Донецька область були виключені.

«Моніторинг здійснювався в кілька етапів. Перший етап – загальний збір інформації про діяльність ЦНАП. Зокрема, даний етап включав моніторинг законодавчої бази, на основі якої працює установа. Другий етап – дослідження організаційної роботи Центру надання адміністративних послуг передбачав аналіз графіку роботи та зручності ЦНАП для відвідувачів. На третьому етапі експерти проводили соціологічні опитування відвідувачів ЦНАП. Зокрема, даний етап здійснювався з метою почути і надалі врахувати думку користувачів послуг. Паралельно проводилося експертне опитування, в рамках якого уже більш системно за декількома критеріями оцінювалася діяльність установи», – зазначив Дмитро Безвербний.

За результатами моніторингу, 94% респондентів відповіли, що задоволені послугами луцького Центру надання адміністративних послуг. Водночас, з-поміж недоліків у роботі ЦНАП відзначали: відсутність окремого сайту ЦНАП, незадоволення бюрократичністю структури та частково якістю роботи адміністраторів. Разом з тим, жодна людина не сказала, що повністю не задоволена організацією роботи луцького Центру надання адміністративних послуг. Загалом Луцьк посів другу позицію в Україні за якістю роботи ЦНАП.

Як розповіла керівник департаменту «Центр надання адміністративних послуг у місті Луцьку» Лариса Карп’як, луцький ЦНАП є пілотним у Волинській області, де частина послуг надається не лише по місту Луцьку, але й по Волині загалом. Зокрема, це послуги міграційної служби, інспекції держагробудконтролю. А щодо зауважень відвідувачів Центру, то, за словами керівника, працівники установи намагаються їх враховувати і, разом з тим, постійно удосконалюють систему роботи ЦНАП.

«Зараз ми працюємо над створенням нового порталу адміністративних послуг. Це буде портал Центру надання адміністративних послуг Луцької міської ради. Надалі плануємо в рамках проекту залучити всі ЦНАПи Волинської області, щоб вони працювали на одному порталі і щоб всі послуги в області надавалися в однаковому режимі, на одних формулярах», – зазначила Лариса Карп’як.

Свої зауваження та пропозиції щодо удосконалення роботи луцького Центру надання адміністративних послуг висловив присутній на заході депутат Луцької міської ради Олександр Плісецький. Зокрема, він пропонує поширювати інформацію про послуги, які надаються в ЦНАПі у засобах масової інформації з метою покращення поінформованості лучан про можливості Центру.

Довідка IA ZIK.

Захід проводився в рамках моніторингу діяльності Луцького ЦНАП. Моніторинг здійснювався ЛМГО «Центр політичного аналізу та виборчого консалтингу» та ЧММГО «Поліський фонд міжнародних та регіональних досліджень» в рамках проекту «Асоціація регіональних аналітичних центрів (АРАЦ): інструмент для підвищення ефективності управління в регіонах України» протягом вересня 2013 року та вересня 2014 року».

 

Loading...