live
Новини » Події

Волонтери одного з фондів для АТО передають лише 20% від зібраних коштів, – розслідування

Волонтери зі скриньками міжнародної благодійної організації «Їжаки», які збирають гроші на АТО чи на ліки пораненим військовим, непогано заробляють. Прибутки від пожертви отримує і керівництво фонду.

 Про це повідомляють журналісти викривального проекту «Інсайдери. Під прикриттям». Вони вивели на чесну розмову представника «Їжаків».

«Мене друг запросив на роботу. Він сказав,  що тут можна заробляти гроші. У перший день я отримав 150 грн, мені це сподобалося. У другий день вже було, скажімо, 210 грн», – повідомляє волонтер Андрій.

Якщо говорити про людські пожертви, то 40% від загальної суми зібраних грошей забирає собі волонтер, 20% – львівська дирекція. А коли ще й приблизно стільки ж отримує київський центральний офіс, то військовим залишається дріб’язок.

«Згідно з законом про волонтерську діяльність, волонтер не може отримувати за це будь-які кошти. Оскільки ця діяльність є безкоштовною», – декларує юрист Дмитро Гудима.

За поясненнями журналісти ZIKу вирушили у центральний офіс МБО «Їжаки» та поспілкувалися з головою його правління Русланом Ферімою. На запитання чоловік відповів: «Ви постійно в провокаціях. Постійно робите все, щоби … наш фонд, який знаходиться у Львові. Хто Вам там говорив про якихось 40%? Головне, що я Вам чесно скажу. Мені … скільки він там получає. Знаєте чому? Тому що ті останні гроші, які заходять на рахунок, йдуть за призначенням. І мені глибоко … скільки заробляють волонтери».

Крім цього фонду,  інсайдери перевірили іще кілька організацій і навіть попрацювали там під прикриттям. Що насправді відбувається із пожертвами на АТО – дивіться у викривальному проекті «Інсайдери. Під прикриттям» у суботу, о 22:00, на телеканалі ZIK.

Loading...