Новини » Політика 18 грудня, 2014, 12:05
Із понад 14 тисяч воїнів АТО, які претендують на землю, обіцяні ділянки отримали лише 802
Українські війська на Донбасі. Фото: ZIK/EPA/UPG
Українські війська на Донбасі. Фото: ZIK/EPA/UPG

За даними Держземагентства України, на сьогодні подано 14 тис. 281 заяву на отримання землі учасниками АТО. Найбільше ­­– на Волині – понад 2 тисяч, і Львівщині – 1,7 тисяч заяв. Утім, за словами експертів, від подання заяви і реального отримання землі військовим треба пройти чималий шлях. До того ж процес вдарить по гаманцю.

Про це йдеться у сюжеті Марії Карпи проекту «Народний контроль. Спецвідрядження» на телеканалі ZIK.

Із 14 281 тисяч бійців, які претендують на земельні ділянки, наділи отримали лише 802 українські бійці. Найменше у Чернівецькій області – лише один наділ, Київській – два,  Херсонській – чотири.  Коли вдасться реалізувати ще майже 13,5 тисячі заяв, - достеменно невідомо. Тим паче, що ця цифра не остаточна: війна триває і заяви від бійців надходитимуть і надалі.

Водночас, наголошують експерти, навіть готовий наказ про виділення землі, – це лише початок тривалої епопеї із оформлення численних документів.

«Сам наказ – це лише перша інстанція,  ­­– пояснює земельний експерт Петро Коваль. – Головні клопоти починаються потім: реєстрація ділянок, виготовлення документації. А це все платні послуги».

Тож безкоштовна земля не така вже й безкоштовна і влетить воякам у копієчку.

«Щодо житлових будинків, то потрібно, щоб у генплані був розбитий квартал під забудову, щоб були присвоєні кадастрові номери, – веде далі Петро Коваль. ­­­– Якщо цим займатися індивідуально, то врешті процес обійдеться дуже дорого. Вигідніше пакетом – 20-30 чоловік. Тоді вдасться вкластися у тисячу гривень».

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-21 16:25 :08