Новини » Політика 17 грудня, 2014, 9:00
Чиновники розгорнули свій фронт за дерибан землі учасникам АТО, – розслідування

За землю, яку держава пообіцяла учасникам АТО, чиновники вже встигли відкрили другий фронт. Великий дерибан наділів – розпочався! Журналісти проекту «Народний контроль. Спецвідрядження» виявили: практично в кожному місті спалахує скандал за скандалом через розподіл ділянок, адже процес виділення землі – хаотичний.

Механізм розподілу землі учасникам АТО і досі не зрозумілий. Спеціального закону, який би регулював питання, новообраний парламент так і не прийняв, понад те – немає навіть підготованого законопроекту. Тож наразі бійці стоять в одній черзі за землю поруч зі звичайними людьми.

«Жодних привілеїв для бійців АТО поки що законом не передбачено, хоча саме над цим мала б працювати держава, – коментує земельний експерт Петро Коваль. – Учасників АТО просто «кидають»: мовляв, самі ідіть, шукайте можливості, робіть документи. Це неправильно».

На перший погляд, начебто все просто: щоб претендувати на наділ, боєць має  написати клопотання і подати довідку-підтвердження, що він справді був на фронті. Решту документів виробляють спільно із чиновниками. Але виникають запитання: виглядає на те, що, до прикладу, воїн, який пробув на передовій півроку, може одержати гірший шмат землі, аніж той, що був у зоні АТО лише кілька днів.

«Чи є якісь привілеї? Чи будемо ми розрізняти того, хто отримав поранення і є інвалідом, від того, хто мав легкі поранення? Чи будемо ми розрізняти тих, хто воював у епіцентрі бойових дій, чи сидів із паперами у штабі? Закон про це нічого не говорить», – коментує  голова тимчасової комісії з питань вибору та підготовки проекту розподілу земельних ділянок для учасників АТО Людмила Туровська.

Головне, що прогалини законодавчої бази дають можливості для махінацій і зловживань Допоки мовчить закон, чиновники взялися до справи – щоправда, не з метою допомогти воїнам із оформленням паперів і пошуком наділів,  а задля власної наживи. Для прикладу, усього за кілометр від Почаєва на Тернопільщині, саме земля стала яблуком розбратом між бійцями міською та обласною владою міською та обласною. Оскільки виділені ділянки за межами міста, влада Почаєва ними не розпоряджається. За інформацією місцевих депутатів, саме тут уже роздерибанили  8 гектарів ділянок.

Водночас «Народний контроль. Спецвідрядження» виявив кричущі випадки, коли під виглядом виділення наділів для бійців АТО, ділянки отримали люди, які навіть не нюхали пороху на сході. Як таке могло статися? Чи зможуть справжні оборонці України отримати від держави обіцяну землю?, – дивіться сьогодні, 17 грудня, о 22:00 проекту «Народний контроль» телеканалу ZIK.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-23 14:26 :22