Новини » Події 13 грудня, 2014, 12:29
Солдатів у зоні АТО неправомірно звинувачують у дезертирстві, – військовий 51 бригади

Після фронту війна не закінчується, адже солдатам доводиться воювати із державою за свої права. Історія 51 бригади з Володимир-Волинська має стати повчальною для кожного солдата і командира. Бійці першими понесли втрати під Волновахою та улітку опинилися без підтримки Міноборони в оточенні під Луганськом. Тоді вимушено перетнули кордон з Росією. Та влада охрестила їх дезертирами – хоча ніхто з солдат в Росії не залишився. День Незалежності хлопці зустріли в Іловайську. Після цього пригоди солдат в зоні АТО не закінчуються. Їх начебто відпустили додому, віддали наказ здати зброю, а потім оголосили, що хлопці зробили це самовільно.

Про це йдеться у сюжеті програми «На периметрі» (щобудня о 20:30 на телеканалі ZIK)

Військовий Юрій Юрків розповідає: у військкомат він прийшов добровільно, а звідти його, начебто на навчання відправили на передову.

«У військкоматі мені сказали, буцімто ми поїдемо, буквально на два тижні, навчатися на полігон. А коли ми вже виїхали, то, побачили,на телефонному джіпіесі що ми – в Луганській області», – розповідає Юрій.

«Дійсно, звертаються військові з зони АТО які мають дуже великі підозри, що вони – необліковані солдати. В умовах бойових дій облік військових ведеться не за номерами частин, а за номерами польової пошти. І, фактично, інформація, про дислокацію військ не повідомляють службовцю, адже це є військовою таємницею. Однак, такі речі повинні фіксуватися в відповідних журналах, та дерективах. Вони і є однією із підстав визнання учасника АТО учасникои бойових дій», – пояснює адвокат Назарій Олексюк.

Після семи місяців служби хлопців ощасливили тим, що вони їдуть додому. Командир усно повідомив бійцям, що вони мають здати зброю в штаб АТО, який на той час дислокувався в селищі Побєда, на Донеччині. Однак після того, як солдати виконали наказ командира, їх звинуватили у непокорі.

«Наказ читався зранку. А ми прибули лише ввечері. Тож ми його просто не могли чути», – розповідає військовий Юрій Юрків.

А далі начальство дало вибір – або на передову, або в прокуратуру. Декілька сміливців, серед них і Юрій, вирішили судитись. Але після паперової тяганини у феміді чоловік підписав із військовою прокуратурою договір. Йому дали 18 місяців умовно. Втім, цьому передували погрози

«Якщо ми вас передамо у Харківську прокуратуру, ви побачите, як працює державний механізм. Вас скоро посадять і ви нічого не доб’єтеся. А потім батьки будуть витрачати великі гроші для того, щоб вас викупити», – пригадує слова військових прокурорів Юрій.

Та навіть після пережитого чоловік не хоче відсиджуватись вдома під час війни. Але захищати країну у рядах Збройних сил України вже не буде – піде у добровольчий батальйон. 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-14 04:09 :14