Новини » Економіка 11 грудня, 2014, 20:20
ЄБРР виділить Україні $200 млн на реконструкцію ГТС

Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) надасть Україні кредит $200 млн на реконструкцію газотранспортним українським оператором «Укртрансгаз» газопроводу Уренгой-Помари-Ужгород, яким російський газ надходить до Європи.

Як повідомили Інтерфаксу у банку в четвер, рада директорів схвалила цей проект напередодні.

Згідно з матеріалами ЄБРР, кошти підуть на заміну чотирьох ділянок магістрального газопроводу Уренгой-Помари-Ужгород, що потребують капітального ремонту, і модернізацію газокомпресорної станції «Роменська». Виконавцем проекту та одержувачем субкредиту стане «Укртрансгаз».

Інформоване джерело на газовому ринку уточнило, що підписання проекту очікується 15 грудня під час візиту прем’єр-міністра Арсенія Яценюка до Брюсселя.

Як повідомлялося, раніше кредит у EUR150 млн на цей проект виділив Європейський інвестиційний банк (ЄІБ). Відповідну угоду А.Яценюк та президент ЄІБ Вернер Гоєр підписали 1 грудня в Києві.

Кабінет Міністрів України 22 жовтня своїм розпорядженням №1143-р погодив залучення до EUR150 млн у ЄІБ та до $200 млн у ЄБРР на модернізацію газопроводу Уренгой-Помари-Ужгород. Згідно з документом, ці кошти держава готова видати оператору ГТС «Укртрансгазу» для реалізації проекту у вигляді субкредиту під 2% річних від вибраної та неоплаченої суми.

«Укртрансгаз», 100% якого належить НАК «Нафтогаз України», експлуатує систему магістральних газопроводів і 12 підземних сховищ газу країни.

Пропускна спроможність ГТС України на вході становить 288 млрд куб. м, на виході – 178,5 млрд куб. м, зокрема до країн Європи 142,5 млрд куб. м, до Молдови – 3,5 млрд куб. м.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-19 15:25 :14