Новини » Суспільство 8 грудня, 2014, 12:56
В Україну на відзначення 25-річчя виходу УГКЦ з підпілля приїде папський легат

Папа Франциск посилає в Україну свого легата – кардинала Кристофа Шенборна, архиєпископа Відня, на святкування 10 грудня 25-річчя легалізації УГКЦ.

«Цим жестом Папа Франциск хоче висловити свою солідарність з українським народом, який сьогодні так страждає», – відзначив глава УГКЦ блаженніший Святослав, інформує департамент інформації УГКЦ.

Архиєрей розповів, що якраз цими днями минає 25 років відтоді, як відбулася історична зустріч святого Папи Івана Павла ІІ з тодішнім очільником Радянського Союзу Михайлом Горбачовим. Після цього УГКЦ почала процес виходу з підпілля.

Глава УГКЦ наголосив, що візит кардинала Шенборна є важливим і знаменним: «З одного боку, увесь християнський світ зможе відчути своє єднання з християнами України. А з іншого боку, папський легат зустрінеться з Президентом України, щоб обговорити сучасний стан державно-церковних стосунків в Україні, щоб пригадати момент свободи нашої Церкви, водночас визначити наступні кроки, які потрібно зробити з боку держави, аби життя Української греко-католицької церкви в українській вільній державі відповідало європейським і міжнародним стандартам і нормам».

Глава церкви розповів, що в програмі візиту папського легата є кілька дуже цікавих подій. Зокрема, зустріч із Всеукраїнською радою Церков і релігійних організацій. Кардинал також зустрінеться з переселенцями. Можливо, зустрінеться з пораненими солдатами.

Блаженніший Святослав відзначив, що важливим пунктом візиту буде участь його еміненції в нічних чуваннях, які відбуватимуться в Патріаршому соборі Воскресіння Христового 10 грудня від 19.00 до 21.15. Нічні чування проходитимуть під гаслом «Не бійся, тільки віруй». Вірні спільно молитимуться за Україну, за наш народ.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-08-23 09:24 :09