Новини » Події 7 грудня, 2014, 8:48
Влада Криму розрила курган з могилою Мамая та старе мусульманське кладовище

У селі Ізюмівка під містом Старий Крим під час робіт з проведення водогону було розрито курган Кемаль-ата, в якому виявлені фрагменти мусульманських надгробних плит і людські кістки, імовірно, відносяться до XIII-XIV століття

Про це повідомляє Еспресо.TV з посиланням на прес-службу Духовного управління мусульман Криму (ДУМК).

На місце виявлення мусульманських поховань виїхав головний імам Кіровського району Наріман Корогли і голова релігійної громади Старого Криму «Ветан» Расим Садрединов

«З’ясувати, хто веде роботи на місці середньовічного мусульманського кладовища не вдалося, так як працівників, які займаються прокладкою водопроводу, на місці не виявилося», – зазначили в ДУМК.

Як розповів Садрединов, це місце називається «курган Кемаль-ата». В народі вважається, що там знаходиться могила Мамая.

Разом з тим, у ДУМК заявили, що після виявлення людських останків роботи з проведення водогону не припинилися.

У зв’язку з цим, Духовне управління мусульман Криму має намір звернутися зі скаргою у відповідні державні органи і домогтися припинення будь-яких дій на кістках мусульман.

Для робіт на кургані планується залучити археологів та істориків. «Всі знайдені фрагменти мусульманських надгробних плит будуть ретельно вивчені фахівцями, останки будуть перепоховані відповідно до мусульманських звичаїв», – розповіли в ДУМК.

У середині 1990-х на кургані Кемаль-ата проводив археологічні розкопки дослідник Марк Крамаровський. Дослідники припускали, що навколо кургану могло знаходитися мусульманське кладовище, що відноситься, імовірно, до XIII-XIV століття.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2021-01-24 13:14 :27