Новини » Львів 4 грудня, 2014, 18:59
У Львові запрацює перший в країні муніципальний велопрокат

Починаючи з літа наступного року у Львові може запрацювати перший в Україні муніципальний велопрокат. Компанії, які виграли на це грант, обіцяють, що прокат нічим не відрізнятиметься від такої послуги в інших європейських містах. Спочатку в оренду здаватимуть півсотні роверів у різних куточках Львова.

Про це йдеться у сюжеті журналіста програми новин «Огляд дня» (щобудня о 21:00 на телеканалі ZIK Ірини Сало.

Мережа прокатів велосипедів працює десятки років у різних країнах Європи, Америки, Китаю та Японії. Перші півгодини користування велосипедами в усіх містах є безкоштовними. А далі – як де. В Барселоні, наприклад, муніципальним прокатом можуть скористатися лише зареєстровані мешканці міста. Річний абонемент коштує їм 44 євро. У Франції ціни дешевші на половину – річний абонемент обходиться у 22 євро. До того ж, користуватись мережею можуть усі – і місцеві, і туристи. Яка система діятиме у Львові, зараз ще не відомо, адже над концепцією тільки почали працювати. Але плюси такого пересування уже видно.

«Можна залишити велосипед на будь-якому терміналі цієї фірми, у будь-якій точці Львова. Тобто, людина не прив‘язується до одного місця. Я думаю, що у нас люди, особливо молодь, почнуть масово їздити на велосипедах, що значно покращить транспортну ситуацію в місті», – вважає радник міського голови з питань розвитку велоінфраструктури Олег Шмід.

Спочатку у Львові планують встановити 5 терміналів велопрокату. Де конкретно вони будуть, мають вирішити у міськраді. Але там вже достаменно знають, що стоянки прокату розмістять у центрі міста та біля студентських гуртожитків і університетів. Сама ж мережа буде автоматизованою.

«Людський фактор буде застосовуватись лише для виконання певних операційних завдань. Тобто, ремонт велосипедів, підтримання балансу кількості велосипедів на точках прокату. Адже в одній точці не можуть бути усі велосипеди, їх треба перевозити», – пояснює співвласник компанії ТзОВ "NextBike", яка виграла грант, Остап Буденкевич.

Загалом, на німецькі кошти українські підприємці закуплять 55 велосипедів. За приблизними підрахунками, місячний абонемент обійдеться львів‘янам у 150 гривень. Оренда на рік коштуватиме приблизно 800. Запрацювати муніципальний велопрокат у Львові повинен вже влітку 2015 року.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-21 03:04 :39