Новини » Політика

В.о. міністра МОЗ Лазоришинець приховує бізнеси своєї родини в інституті ім. Амосова

Василь Лазоришинець. Фото: relax.com.ua

Василь Лазоришинець, в.о. міністра МОЗУ, приховує, що його дружина є співзасновницею приватної «Клініки нових технологій». Ця клініка розташована на третьому поверсі державного закладу «Національний інститут серцево-судинної хірургії ім. М. М. Амосова НАМН України».

Про це ідеться у сюжеті програми антикорупційних розслідувань «Наші гроші» (щовівторка о 22:35 на телеканалі ZIK).

«Основне призначення цієї клініки, щоб обслуговувати іноземців.  Інститут Амосова мав і зараз має таку славу. І для того, щоб відокремити потоки наших громадян, які у свою чергу сплачують податки у бюджет, і іноземців, які цього не роблять, щоб не було ніякої плутанини – створили цю клініку»,– розповів програмі «Наші гроші» Юрій Сьомушкін, директор «Клініки нових технологій».

Заснували цей заклад у 1997 році. Серед співзасновників – Тетяна Лазоришинець, дружина в.о. міністра МОЗ,  а також Алла Книшова, дружина тодішнього і нинішнього директора інституту Амосова Генадія Книшова. Однак угоду про оренду приміщення між директором інституту паном Книшовим та директором і співвласницею клініки пані Книшовою на запит журналістів інститут не надав. Тож на яких умовах чоловік із  дружиною укладали угоду про оренди – таємниця.

Нині Алла Книшова вийшла зі складу співзасновників клініки, а от дружина в.о. міністра – залишилась. За інформацією державного реєстру, Лазоришинець Тетяна Іванівна – співвласниця закладу. Однак Василь Лазоришинець у інтерв»ю програмі «Наші гроші» запевнив, що ані він, ані його дружина не мають частки у статутному капіталі цієї клініки.

Та приватна клініка – не єдиний бізнес родини Лазоришинців, розміщений на території державного кардіо-інституту. На території інституту ім.Амосова є три приватні аптеки, які також підконтрольні пану міністру і його бізнес-партнеру Геннадію Книшу. Це аптека «ЮМЕД», «Лікар» та «Аптека 58».

Аптеку «ЮМЕД» заснував центр «Дитя і сердце», співзасновником цієї компанії донедавна був  Василь Лазоришинець. Нині частку в.о. міністра отримала Леся Василівна Шульга, у дівоцтві – Леся Лазоришинець.

Аптеку «Лікар» заснувала дружина директора інституту Алла Книшова. Нині співзасновником аптеки є Бригідер Андрій Вікторович. «Аптеку 58» заснувала дочка директора інституту Наталя Книшова.  Нині співзасновником аптеки є той самий Бригідер Андрій Вікторович.

Їдальня в інституті також «міністерська». Власник їдальні – та ж компанія  «ЮМЕД». Директорка їдальні – Валентина Мажуга, також записана керівником «ЮМЕДу» і ще одного бізнесу родини Лазоришинців – фірми «Ярослава», співзасновницею якої є дружина в.о. міністра МОЗУ  Тетяна Лазоришинець.

Нагадаємо, тиждень тому Арсеній Яценюк запропонував залишити Василя Лазоришинця на посаді очільника МОЗУ. 

Loading...