live
Новини » Події

ЗМІ: Один день існування проекту «Новоросія» коштує Кремлю $20 млн

Олег Царьов. Фото: ZIK/EPA/SERGEI ILNITSKY

Кожен день існування проекту «Новоросія» висмоктує з кишень організаторів близько $ 20 мільйонів. Це випливає з кошторису, який потрапив до рук журналістів.

Як передає ТСН, документ передали для публікації люди з оточення екс-нардепа Олега Царьова. Саме ця особа отримує і розподіляє кошти. До того ж робить це так, що залишає чимало невдоволених.

На двадцяти одній сторінці викладено план знищення Української держави. Дві третини займає кошторис запланованих заходів. Так звані «мирні мітинги» на сході України в них оцінені щонайменше в $ 15 тисяч кожен. Це означає, що на одного учасника виділялося близько $ 75. Однак доходило заледве 100-200 гривень.

«Ця сума просто дерибанилася, в першу чергу, самим Царьовим. За ці гроші він продовжує будувати собі розкішне життя», – розповів експерт зовнішньополітичних досліджень Сергій Пархоменко. Він давно помітив невідповідність сум, які потрапляють до Царьова від кремлівських координаторів, і сум, які видають безпосередньо бойовикам так званого «ополчення».

«Люди воюють за тисячу гривень. Хоча Царьов у Москві пояснював, що має бути тисяча доларів на день», – каже експерт.

Порядок інших цифр також вражає. Зовнішня реклама «ДНР» і «ЛНР» потягнула на $ 500 тисяч. На створення інформаційних приводів для ЗМІ виділено $ 300 тисяч. Розробка ідеологічного підґрунтя для сепаратистів коштувало $ 25 тисяч. На військову форму та амуніцію для бойовиків Царьов запросив по $ 1,5 тисячі за кожного. Однак найбільш приголомшлива стаття видатків – це допомога родинам загиблих.

Пархоменко запевняє, що керівникам квазідержавних утворень на території Донбасу вигідні смерті тих, хто повірив їхній демагогії та взявся за зброю. Можливо, цим і пояснюються накази про безглузді та криваві штурми донецького аеропорту, в котрих загинули вже сотні, якщо не тисячі бойовиків.

«Якщо бойовика вбивають – це додаткова можливість поцупити ту суму, котра була прописана на забезпечення бойовиків. Керівникам «ДНР» і «ЛНР» вигідно, аби більше бойовиків було вбито на Донбасі», – вважає експерт.

Доки цей план утілюється в життя, сам Царьов оселився в престижному районі Москви, їздить на розкішному джипі Porsche і оплатив дітям навчання у Лондоні.

Як уже повідомлялося, на Сході України терористи на чолі з Царьовим об’єдналися у незаконний «Союз народних республік».

 

Loading...