Новини » Суспільство

Сьогодні відзначають Всесвітній день боротьби з цукровим діабетом

Щорічно 14 листопада відзначають Всесвітній день боротьби з цукровим діабетом. Ця дата була обрана на знак визнання заслуг одного із дослідників інсуліну Фредеріка Бантинга, який народився 14 листопада 1891 року.

11 січня 1922 року Бантинг і Бест вперше зробили ін’єкцію інсуліну підлітку, який мав цукровий діабет. Розпочалась ера інсулінотерапії. Відкриття інсуліну було значним досягненням медицини XX століття і було удостоєне Нобелівської премії в 1923 році.

Як пише Вікіпедія, Всесвітній день боротьби з цукровим діабетом – це день, який є нагадуванням всьому прогресивному людству про те, що поширеність захворювання невпинно зростає. Вперше Всесвітній день боротьби з цукровим діабетом був проведений IDF (Міжнародною діабетичною федерацією) і ВООЗ (Всесвітньою організацією охорони здоров’я) 14 листопада 1991 року для координації боротьби з цукровим діабетом у всьому світі.

Завдячуючи діяльності IDF Всесвітній день боротьби з цукровим діабетом охоплює мільйони людей по всьому світу і об’єднує діабетичні громади 145 країн з благородною метою – підвищення обізнаності про цукровий діабет та його ускладнення. Щорічно встановлюючи певну тему, яка безросередньо стосується осіб з цукровим діабетом, IDF не прагне сконцентрувати всі зусилля на акції одного дня, а розподіляє активність на цілий рік.

З 2007 року це свято відзначається під егідою Організації Об’єднаних Націй. Воно було проголошене Генеральною Асамблеєю ООН в спеціальній резолюції № A/RES/61/225 від 20 грудня 2006 року.

У резолюції Генеральної Асамблеї країнам-членам ООН пропонується розробити національні програми для боротьби з цукровим діабетом і доглядом за особами з цією недугою. У цих програмах рекомендовано врахувати цілі розвитку, які сформульовані у Декларації тисячоліття.Loading...