Новини » Події

Доля санкцій залежить від поведінки Росії в Україні, – Кемерон

Європейський союз може скасувати санкції проти РФ, якщо на території України стабілізується ситуація.

Про це заявив британський прем’єр-міністр Девід Кемерон, передає УНН з посиланням на іноземні ЗМІ.

«Якщо у Росії вироблять конструктивний підхід до свободи і незалежності України, ми можемо розглянути скасування санкцій, якщо Росія продовжує погіршувати ситуацію, ми можемо розглянути розширення санкцій. Все дуже просто», – сказав на прес-конференції в Канберрі Кемерон, якого цитує агентство Рейтер.

Як відомо, у країн Євросоюзу різне бачення щодо рівня подальших санкцій проти Росії.

Раніше голова дипломатії ЄС Федеріка Могеріні зазначила, що під час наради голів МЗС країн-членів ЄС 17 листопада має бути розглянутий «чорний список» осіб, а обговорення жорстких економічних заходів відкладене до саміту лідерів в наступному місяці.

Але питання поповнення «чорного списку» прізвищами викликає суперечки серед країн-членів ЄС.

Зазначимо, Рада ЄС у вересні прийняла рішення ввести додаткові обмеження з доступу ряду російських банків і компаній до ринку капіталу ЄС. Також була введена заборона на надання послуг для проектів з видобутку глибоководної, арктичної і сланцевої нафти. Крім того, була розширена заборона на експорт до Росії товарів подвійного призначення.

Також Україна, Чорногорія, Ісландія, Албанія і ряд інших держав приєдналися до останнього пакету санкцій Євросоюзу стосовно Росії.

Водночас у ЄС заявляють, що санкції щодо РФ не можуть бути послаблені, поки не будуть відведені російські війська.

 

Loading...