Новини » Львів 12 листопада, 2014, 12:31
У Львові, обійшовши ЛМР і прикрившись Києвом, приліпили до будинка-пам’ятки терасу

У Львові власники приміщень першого поверху у будинку-пам’ятці архітектури, що на вулиці Січових Стрільців, 3, з проїзду Крива Липа облаштували до свого майна прибудову-терасу. Дозволи вони отримували через область та Київ, а Львівську мерію – обійшли.

Про це в коментарі IA ZIK 12 листопада повідомила начальник управління охорони історичного середовища Львівської міськради Лілія Онищенко.


Фото: Роман Балук/ZIK

«Будинок на вул. Січових Стрільців, 3 – обласна комунальна власність. Приміщення на першому поверсі, до яких зроблена ця прибудова, область продала певному підприємцю, який і зробив те, що зробив. У ЛМР він не брав жодних дозволів, знаючи, що в місті йому такого не погодять, тому провів все через область та Київ. Зокрема, отримав погодження від Міністерства культури (оскільки це пам’ятка) і відділу охорони культурної спадщини та культурний цінностей ЛОДА, а також декларацію на виконання робіт від Інспекції Архбудконтролю (Київ)», – розповіла чиновниця.

За словами Лілії Онищенко, власники приміщень на першому поверсі виходитимуть звідси на прибудову-терасу. Також вони облаштували окремий вхід від проїзду Крива Липа. На запитання, чи відомо їй про плани власників прибудови облаштувати тут, до прикладу, чергову кнайпу, начальник управління охорони історичного середовища мерії зазначила: «Ну, напевно що так, а навіщо би вони це робили?».

«Наше управління не має предмету позову, тому що Мінкультури, як вища структура, котра опікується пам’ятками, надало свої дозволи. Але власники згаданих приміщень все рівно обійшли Львівську міську раду, оскільки повинні були отримати архітектурні вимоги та обмеження у департаменті містобудування ЛМР. На основі цього мало б здійснюватись проектування. У проекті є багато процедурних порушень, зокрема, архітектор з авторського нагляду, який підписаний у проекті, навіть не знає, що він його вів», – наголосила Лілія Онищенко.

Ще в серпні, зазначила вона (коли власне почались роботи), управління охорони історичного середовища скерувало листа в Інспекцію Архбудконтролю, аби там пояснили, чому видали декларацію про початок робіт без відповідних документів ЛМР. Але відповіді не отримали.

Також чиновниця розповіла, що власники приміщень у підвалі, де функціонує кафе, подали до суду на сусідів зверху, тому що були проти розпочатих робіт, але пізніше свою заяву забрали.

«Я вже і не знаю, як це тепер можна назвати. Проект був на перепланування нежитлових приміщень під кафе…Тераса у проекті також була, але вони дуже хитро це зробили. Бо коли пізніше треба було погодити з містом паспорт фасаду, то вони його намалювали без тераси і дверей. І місто погодило цей паспорт без тераси», – підкреслила начальник управління охорони історичного середовища.

До землі, як прокоментувала цю ситуацію Онищенко на Фейсбук, не вчепишся – фундаменту нема, а тераса на опорі.

У результаті, з її слів, вийшла «благословенна з Києва» реконструкція з порушеннями.

«Я зустрічалася з власником. Також написали у прокуратуру. Відповіді поки немає», – підсумувала вона.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-09-22 02:35 :23