Новини » Київ 3867

Російські компанії транспортують Україною своє вугілля по 3 тис. грн/тонна – керівник держзамовника

Транспортування однієї тонни російського вугілля від кордону України до ТЕЦ коштує 3 тисячі гривень за тонну.

Про це в інтерв’ю телепрограмі «Наші гроші» заявив в.о. генерального директора державного ВАТ «Центренерго» Юрій Головачев. ВАТ «Центренерго» є оператором трьох ТЕЦ.

«Ми поки що домовились про те, що частину нам перевозить «Вугілля України». У них є угоди із «Укрзалізницею», а з деякими постачальниками ми домовились, що вони переводять свій договір із DAF на умови DDP. Тобто вони довозять до кордону, перевозять через кордон і довозять до станції і там проводять розмитнення», – розповідає Юрій Головачев.

На питання журналіста програми «Наші гроші» (щовівторка о 22:35 на телеканалі ZIK) про ціну транспортування Ю. Головачев відповів «три тисячі гривень», а на уточнююче питання додав «за тонну». Телепрограма «Наші гроші» надіслала офіційний запит в ВАТ «Центренерго», ще раз уточнюючи ціну транспортування, однак на нього державна компанія не відповіла.

Також під час інтерв'ю Ю.Головачев відмовився назвати компанії, які отримали право на транспортування вугілля. При цьому контракти з ними були укладені без тендерних процедур. У відповіді на офіційний відмовлено «виключно в інтересах національної безпеки, територіальної цілісності або громадського порядку з метою запобігання заворушенням чи злочинам, для охорони здоров'я населення, для захисту репутації або прав інших людей, для запобігання розголошенню інформації, одержаної конфіденційно, або для підтримання авторитету і неупередженості правосуддя». Це стосується не лише транспортувальників, а й російських компаній-продавців вугілля.

Водночас, під час відвідання журналістами програми Трипільської ТЕС вдалося з»ясувати, що російське вугілля привезли ЗАТ«ТалТЕК Транс» та ТОВ «УВЗ-Логістик». В інтерв’ю програмі, 24 листопада,  пан Головачев запевнив, що «Центренерго» за декілька днів оголосить тендер на транспортування, однак конкурс не оголосили.

Непрозоро був обраний і постачальник вугілля, яке Україна в серпні-вересні поточного року закупила в Південно-Африканській республіці. ДПЗД «Укрінтеренерго»  уклало угоду із ПАР, але ціну контракту, як і сам контракт, приховало.

Лише після допитів міністра Продана та керівника «Центренерго» ГПУ 10 листопада, контракт оприлюднило видання «Українська правда». Як повідомило ЗМІ з посиланням на контракт, за одну тонну вугілля Україна заплатить $ 86. За такою ціною державна компанія домовилася закупити 250 000 тонн вугілля. Загальна сума контракту склала $ 21 млн 500 тис.

Транспортувальник вугілля – лондонська логістична компанія «Steel Mont Trading Ltd». Засновник цієї фірми – мільярдер Раджеш Сарія. Раніше бізнесмен співпрацював з компанією «Метінвест», підконтрольною Рінату Ахметову, а також рядом інших металургійних підприємств України. Нині на сайті інформація про цю співпрацю видалена. Зазначимо, що транспортування вугілля не є профільною діяльністю компанії.

загрузка...
загрузка...
Loading...