Новини » Світ

З 1 січня в РФ можуть відключитися всі iPhone і Ipad, – ЗМІ

Російські власники планшетів Ipad і телефонів iPhone всіх поколінь ризикують вже 1 січня 2015 отримати замість своїх пристроїв даремні цеглини. На корпорацію Apple, в даний час виявляється серйозний, хоча і негласний тиск американського уряду, що висуває вимоги щодо приєднання до санкцій проти Росії.

Про це самі представники компанії неофіційно розповіли журналістам в кулуарах недавньої технічної конференції в Каліфорнії, організованої виданням The Wall Street Journal, – повідомляє maxpark.com.

В кулуарах технічної конференції в Каліфорнії, організованій The Wall Street Journal, один з представників сервісу Alibaba заявив про наполегливих вимогах «впливових осіб з Вашингтону» ввести відносно Росії «технічні санкції», що нагадують технічне ембарго часів холодної війни.

За його словами, корпорації, що називає Росію одним з найбільш перспективних і динамічних ринків для своїх гаджетів було запропоновано припинити оновлення програмного забезпечення для російських гаджетів Apple. Крім того обговорювалася блокування всіх сервісів Apple, на території Росії «на підставі даних про місцезнаходження користувача».

За словами представника корпорації, Apple «не могла дати категоричної відмови, проте абсолютно не згодна з подібними вимогами». При цьому експерти техноблога Techcrunch зазначають, що мається ряд технічних можливостей, що дозволяють «обдурити» блокування, однак Apple, «в стані вимкнути всі пристрої на території будь-якої країни або внести в їх роботу які-небудь порушення».

Юридична ж сторона питання, як вважають експерти, Apple може не хвилювати – в угоді, яку кожен користувач підтверджують перед початком використання гаджета, говориться про відсутність відповідальності Яблука за функціонування програмного забезпечення. Тобто подати в суд громадянин з відключеним апаратом може тільки на фізичні дефекти гаджета, але ніяк не на проблеми з встановленим програмним забезпеченням.

Як відомо, у разі блокувань або нероботи програмного забезпечення, гаджети Apple, перетворюються на те, що в усьому світі називають «KirpicH».

Відзначимо, що одним з найбільш відомих користувачів пристроїв Apple, є екс-президент Росії Дмитро Медведєв, чиї айфони не так давно були зламані групою хакерів, які називають себе Shaltay Boltay. Однак, російська влада вже заявили про плани заборонити чиновникам, які займають значні пости використовувати несертифіковані ФСБ пристрої, включаючи горезвісні Ipad і iphone.

Президент Росії Володимир Путін, за даними ЗМІ, користується системами спеціального та урядового зв’язку, не довіряючи мобільному телефону.

Світові ЗМІ зазначають, що за даними екс-агента АНБ Едварда Сноудена, спецслужби можуть читати вміст пристроїв Apple, в будь-якій країні світу як власний блокнот.

 

Loading...