Новини » Політика 10 листопада, 2014, 16:53
В окрузі №59 немає підтверджених фактів підробки результатів, – радник МВС

В «проблемному» окрузі №59 (центр – смт Велика Новоселівка Донецької області) немає підтверджених фактів підробки результатів волевиявлення українців.

Про це розповів у понеділок на брифінгу в Києві радник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко, інформує Інтерфакс-Україна.

Однак розслідується низка кримінальних проваджень у зв’язку зі спробою втручання в роботу окружкому, заявляють у Міністерстві внутрішніх справ.

«По цьому округу немає підтверджених фактів, що там була підробка результатів волевиявлення… Там було протистояння, пов’язане з недовірою одного кандидата іншому, і протистояння виражалося в тому, що члени комісії не допускалися до роботи. Потім вони чи то зникали, чи то був збройний вплив на них з метою тиску», – сказав він.

При цьому радник міністра підкреслив, що ні в кого немає права змушувати членів дільничних виборчих комісій «працювати так, як комусь хочеться». «Їхнє завдання (у цьому випадку – членів окружкому) – згідно з законом порахувати волевиявлення громадян», – відзначив Геращенко.

«По цьому округу порушено цілу низку кримінальних проваджень за статтею про вплив на роботу виборчих комісій», – зазначив Геращенко.

За його словами, у цей час ситуація на окрузі перебуває під контролем. «Було почато достатньо заходів для охорони членів виборчої комісії, яким погрожували… Ми проведемо розслідування й розповімо суспільству, хто тиснув на членів комісії», – додав Геращенко.

Як повідомлялося, раніше голова ЦВК Михайло Охендовський не виключив, що через ситуацію на 59-ому окрузі ЦВК не зможе встановити офіційні результати позачергових парламентських виборів за партійними списками у відведений законом термін – до 10 листопада.

У суботу, 8 листопада стало відомо, що окружна комісія прибула у ЦВК із оригіналами протоколів про результати виборів в окрузі.

У той же день Президент Петро Порошенко звернувся до Охендовського й міністра внутрішніх справ Арсена Авакова, щоб вони відповідно до їхніх повноважень взяли під особливий контроль ситуацію на 59-му окрузі.В «проблемному» окрузі №59 (центр – смт Велика Новоселівка Донецької області) немає підтверджених фактів підробки результатів волевиявлення українців.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2020-11-27 05:05 :03