Новини » Політика 9 листопада, 2014, 10:33
У 30, 38 і 50 округах чиниться сильний тиск на комісію з метою фальсифікації, – Охендовського

Голова Центральної виборчої комісії Михайло Охендовський заявляє про тиск на комісію, і допускає причетність до цього голови Дніпропетровської обласної державної адміністрації Ігоря Коломойського.

Про це повідомляє ІНТЕРФАКС-Україна.

«Протягом останніх двох тижнів ЦВК працює над встановленням результатів виборів. За цей час я зміг зробити висновок, що голоси виборців дільничними виборчими комісіями майже скрізь були пораховані чесно. Але в деяких виборчих округах були спроби фальсифікувати цифри протоколів, на підставі яких окружні комісії встановили підсумки, що не співпадають з волею більшості виборців, зафіксованою у виборчих бюлетенях», – йдеться в заяві М. Охендовського, поширеній прес-службою ЦВК у неділю.

За його словами, це стосується округів №30 (центр – м. Дніпродзержинськ Дніпропетровської області) і №50 (м. Красноармійськ Донецької області). «В окрузі №38 (м. Новомосковськ Дніпропетровської області) окружну комісію з використанням судів вже змушують переглянути чесно встановлені підсумки, згідно з якими перемога одного з кандидатів очевидна і переконлива», – йдеться в заяві.

«Зрозуміло, що і ЦВК, і я як її голова не могли не звернути увагу на такі спроби. Підтвердженням нашої принципової позиції стали рішення про необхідність повторного підрахунку голосів на окремих дільницях округів №30 і 50 з одночасним зверненням до правоохоронних органів. Ці рішення викликали негайну реакцію фальсифікаторів. У різних формах мені почали надходити «переконливі прохання» зупинитися і прямі погрози. За останній тиждень мені неодноразово натякали на те, що моя принципова позиція викликала серйозне невдоволення голови Дніпропетровської обласної державної адміністрації Ігоря Коломойського», – заявив М. Охендовський.

«Звісно, я не хочу вірити, що перебуваючи на державній службі і очолюючи одну з найбільших областей України, людина може бути пов’язана з фальсифікацією виборів, тиском на членів виборчих комісій, погрозами і шантажем. Сподіваюся, що територіальне розміщення названих мною «проблемних» округів також є випадковим збігом обставин. На мій погляд, не можуть бути правдою і розмови про спроби підкупу окремих членів ЦВК», – йдеться в заяві.

За словами голови ЦВК, «найкращим підтвердженням непричетності пана Коломойського до фальсифікації результатів виборів стане швидке повернення виборчого процесу в округах №30, 38 і 50 в законне русло, а також припинення тиску на ЦВК з метою змусити її встановити недостовірні результати виборів».

М.Охендовський також наголосив, що позачергові парламентські вибори, які відбулися 26 жовтня, були першими виборами після підписання Угоди про асоціацію з Європейським союзом. «Саме тому я вважав і продовжую вважати своїм обов’язком – як юридичним, так і моральним – забезпечити їх проведення та встановлення результатів у відповідності не тільки з Конституцією України і законів України, а й з найкращими європейськими практиками», – заявив голова ЦВК.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2020-11-25 22:50 :29