Новини » Події

Біля Дебальцевого учасники АТО воюють зброєю часів Другої світової війни

Український військовий стріляє з кулемета часів Другої світової війни. Фото: pravda.com.ua

В українських військових, які захищають наші позиції на передовій, немає належного забезпечення зброєю та військовою технікою. Журналісти проекту «На периметрі», відвідавши Дебальцеве, на власні очі побачили, як хлопці воюють проти «Градів», практично, голими руками. Тим часом, у Міністерстві оборони вдають, що у наших силовиків все гаразд і жодних проблем із забезпеченням немає.

Про це йдеться у сюжеті проекту «На периметрі» (щобудня о 20:30 на телеканалі ZIK).

«Командування розповідає, що, буцім, забезпечило армію теплими речима, білизною, але це неправда. Нас забезпечили волонтери. Міністерство оборони не дало нічого: ні холодного, ні теплого. Отака наша правда», – обурюються українські військові, які несуть службу під Дебальцевим.

Окрім того, мають солдати претензії і до технічного забезпечення. Розповідають: їм видали зброю часів Другої світової війни. Тож про справність такої техніки можна тільки здогадуватися.

«У нас патрони 43-го року і гранати з 44-го. Що тут можна сказати... Кулемети з 51-го року, зразка 38-го. Так і воюємо», – скаржиться військовий батальйону «Волинь» Тарас.

Солдати запевняють: неодноразово звертались у Міністерство оборони з проханням хоч трохи покращити технічне забезпечення. Однак отримують все ту ж відповідь: «Згідно із штатним розписом, вам не дозволено».

«У сеперератистів озброєння не набагато краще. Всі воюють тим самим – що в Союзі колись зробили, те й використовують з обох сторін. Різниця лише в тому, що коли на нас «валить» десять снарядів, у відповідь ми запускаємо три. Командування не дає розпорядження стріляти у відповідь», – повідомив Тарас.

Та все ж солдати зізнаються: як би там не було, найдужче хочуть не нових патронів, а щоб війна нарешті закінчилася і вони могли знову побачити своїх рідних.

Loading...