Новини » Суспільство 5 листопада, 2014, 10:00
Програма «Наші гроші» святкує першу річницю

5 листопада 2014 року в ефір телеканалу ZIK вийшов перший випуск програми антикорупційних розслідувань «Наші гроші». Всього за рік існування проекту було підготовлено 50 випусків програми. У жовтні «Наші гроші» мали найвищі рейтингові показники серед усіх програм телеканалу.

«Найважливіше – витримувати баланс між достатньою простотою і обґрунтованістю, – пояснив головне правило проекту керівник та ведучий «Наших грошей» Денис Бігус під час чат-конференції на сайті «Телекритика». – Єдине, що повинно зробити розслідування – дослідити, виявити й описати події та їхніх учасників. Воно, фактично, навіть не мусить називати винуватця. Його визначає закон (або в деяких випадках мораль)».

На сьогодні над програмою «Наші гроші», окрім керівника проекту та ведучого Дениса Бігуса, працюють журналісти-розслідувачі Аліна Стрижак, Аліса Юрченко та Надія Бурдєй.

Наслідком багатьох випусків програми «Наші гроші» стали звільнення чиновників-хабарників, проведення внутрішніх перевірок, порушення кримінальних справ, скасування умов проведення тендерів та процедур «темних» закупівель. Впливовість розслідувальної роботи, на думку Дениса Бігуса, стала особливо відчутною після Майдану. «Ще рік-два тому українські розслідувальники робили вражаючі викриття, але майже нікого після публікацій та сюжетів не притягли до відповідальності, – пояснює Бігус. – Сьогодні ми маємо певний вплив. Є практично-дієва реакція влади на розслідування, що можна простежити навіть у певних кадрових рішеннях».

Найбільший резонанс викликали сюжети проекту про торгівлю заставним майном у Міністерстві юстиції, «касову схему» часів Януковича, якою і далі послуговувалися податківці, 140 гектарів водойм на Київщині, які належать заступнику генпрокурора, екс-губернатора Донеччини, який захопив 18 гектарів землі у державному санаторії, корупцію на залізниці та ін.

Цього року програма «Наші гроші» перемогла на всеукраїнському конкурсі «Честь професії»-2014 в номінації «Краще журналістське розслідування». Перемогу здобули журналісти Денис Бігус і Аліна Стрижак за розслідування із приводу маєтку Юрія Іванющенка в Кончі-Заспі. Також ведучий проекту Денис Бігус став володарем другого місця престижної премії «Фаворит телепреси-2014».

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-23 05:35 :05