live
Новини » Київ

На Майдані київська міліція затримала репортерку LifeNews для з’ясування особи

Російська журналістка телеканалу LifeNews Євгенія Змановська у центрі Києва. Фото: Гонтар Володимир/УНІАН

Сьогодні, 4 листопада, у Києві співробітники міліції затримали журналістку телеканалу Lifenews Євгенію Змановську (справжнє прізвище – Козловська) через відсутність документа, що підтверджує особу.

Про це повідомив журналіст телеканалу ZIK Максим Осовський.

Затримання відбулося на Майдані Незалежності під час анонсованого російськими націоналістами «слов’янського маршу», який так і не відбувся через відсутність учасників. До працівників міліції звернулись українські журналісти, котрі працювали на місці події, і повідомили про те, що їхні російські колеги з LifeNews працюють без акредитації. На прохання правоохоронців пред'явити документи журналістка Змановська-Козловська та її операторка відреагували дуже емоційно, постійно вступали в суперечки. Як з’ясувалося, у кореспондентки LifeNews не було при собі паспорта та акредитації від вітчизняного МЗС на роботу в України.

«Ми тут перебуваємо не перший день, показуємо та висвітлюємо події, що відбуваються тут. Ми тут уже два місяці, спокійно працювали навіть у ЦВК і жодних проблем не мали. Паспорт я з собою не ношу, бо мені його намагалися порвати. Ні, до міліції я не зверталась», – повідомила репортерка телеканалу LifeNews Євгенія Змановська (Козловська).

Репортерку затримали, як передбачено чинним законодавством, на 3 години для з’ясування особи та доправили для цього до Шевченківського РВВС. У операторки LifeNews у закордонному паспорті був відсутній штамп про в’їзд в Україну, однак для правоохоронних органів це не стало приводом для затримання.

Як з’ясувалось згодом, кореспонденку LifeNews таки випустили з відділку міліції. Незважаючи на формальний привід для депортації через відсутність акредитації від МЗС України, правоохоронці не стали вживати радикальних заходів щодо російської порушниці.Loading...
Loading...
Loading...