Новини » Події 28 жовтня, 2014, 21:12
Бійці, які вибралися з оточення на 32 блокпосту: У нас не було нічого, воду давали ополченці

Українські військові, які утримували 32-ий блокпост біля села Смілого, що на Луганщині, розповіли: керівництво АТО обманювало, запевнивши, що солдати забезпечені усім необхідним. Насправді у військових не було нічого, навіть води. Вийти з оточення допомогла домовленість простих вояк із сепаратистами. Однак, тепер, припускають, схожа небезпека загрожує і хлопцям на 31-му блокпосту.

Про це йдеться у сюжеті програми «На периметрі» (щобудня о 20:30 на телеканалі ZIK).

Журналісти проекту записали ексклюзивне інтерв’ю із бійцями, яким вдалося вийти з оточення терористів.

«Я був заручником, вчора виводив 32-й пост. Сепаратисти нас провели до певного моменту, а я залишився, як гарантія їхньої безпеки. Сьогодні уже вийшов до «своїх», – розповів військовий Андрій «Док».

За словами військового, рішення відходити бійці прийняли колегіально, усі разом.

«Ми зрозуміли, що у нас не було ні продуктів, ні води. Ми місяць не милися, не їли нормально. Ми прийняли рішення відходити. Ми всі разом. Не наше командування. Командири – молодці. Вони стояли до кінця. І ми стояли разом із ними, до останнього. Скільки могли», – розповідає «Док».

У ситуації хлопці звинувачують вище командування АТО. Бійці розповіли, що до такого розстрілу зі сторони бойовиків не були готовими ні морально, ні технічно. До того ж потрапили в оточення одразу, тільки-но приїхали під Сміле.

«Наше керівництво кожного дня обманювало і казало, нібито у нас є все. Це брехня. У нас не було нічого. І воду, і сигарети нам давали ополченці. Ми приїхали сюди одразу в оточення. З першого дня нас оточили. Хто за це відповість? Сепаратисти підтягнули два ГРАДи, купу танків та техніки. І сказали, якщо самостійно не вийдемо, то нас виведуть. Наші люди були знеможені. Половина із нас просто не могла оборонятися. Реально із сотні билась половина: багато у кого було запалення легенів, застуда, і просто фізичне виснаження. Такого мінного обстрілу не бачив ніхто. Били так, що ми просто не були до цього готовими», – зізнається військовий.

Тепер питання про те, чи існуватиме 31-ий пост, цілком відкрите. Хлопці впевнені: звідти слід виїжджати, адже терористи обіцяли найближчим часом накрити і цю точку.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-02-17 19:35 :35