live
Новини » Регіони 960

Волинські добровольці відмовляються ставати артилеристами

Українська артилерія. Фото: ZIK/EPA/IVAN BOBERSKYY

Сьогодні, 22 жовтня, у Луцьку родичі добровольців із батальйону територіальної оборони «Волинь» вимагали від обласної влади не розформовувати цей військовий підрозділ і подбати про вояків.

За подією стежив репортер  ZIK-Стрім Павло Мельничук.

На акцію протесту до стін Волинської обласної ради прийшли близько ста членів родин добровольців, які задіяні в антитерористичній операції і дислокуються біля Дебальцевого на Донбасі. Учасники акції стверджують, що за наказом начальника Генерального штабу Віктора Муженка батальйон територіальної оборони має бути переформований в окремий мотопіхотний батальйон у складі артилерійської бригади. З такими змінами добровольці не згодні, оскільки вони здебільшого не мають військового досвіду, зокрема, артилерійського, та не мають належної техніки та озброєння.  

«Хлопці там перебувають разом від початку АТО, вони не хочуть такого розформування. Коли вони мобілізувались, їм обіцяли, що вони охоронятимуть кордон з Росією на Сумщині, а потім кинули на АТО. Хлопці згодні захищати Батьківщину і роблять це зараз біля Дебальцевого, але вони просять, щоб їхній підрозділ не переформовували та не розділяли», –  розповідала мати вояка батальйону «Волинь» Ольга Володіна.

На акції біля Волинської обласної ради був присутній один з командирів батальйону «Волинь», капітан Олег Філюк, який перебуває в Луцьку на ротації. За його словами, з боку Генерального штабу на командира добровольчого батальйону полковника Сергія Козака чиниться тиск, аби він дав письмову згоду на переформування  добровольчого збройного формування.

«Відбувається тиск на командира батальйону, на хлопців також тиснуть з оперативного командування «Північ». Акт про переформування був складений ще вчора, але його досі ніхто не підписав з бійців. Думаю, що спроби тиску ще будуть», – наголосив капітан Олег Філюк.

Учасників акції запросили до приміщення обласної ради, де їх зустрів перший заступник голови Олександр Пирожик та радник голови з питань оборони та мобілізації Борис Кондратюк. Родичі добровольців передали їм звернення з вимогами про скликання позачергової сесії, на якій розглянути питання щодо подальшого існування батальйону тер борони. На думку родичів добровольців, оскільки батальйон створювався як підрозділ територіальної оборони і підпорядковувався облраді, то депутати мають висловити свою позицію і вплинути на прийняття рішення керівництвом Генштабу ЗСУ.

«Вимоги матерів є справедливими. Була умова – не відправляти хлопців без важкої техніки та зброї на передову», - зауважив перший заступник голови Волинської облради Олександр Пирожик.

Чиновник пообіцяв, що звернення батьків буде розглянуте найближчим часом. Позачергове засідання, за його словами, можуть скликати ще до кінця цього тижня.

Усі Стрім-трансляції телеканалу ZIK дивіться тут.  

Loading...
Loading...
Loading...