середа, 22 жовтня, 2014, 15:45 Львів
Віктор Гурняк знайшов вічний спокій на Меморіалі УГА у Львові
  • Пластуни несуть труну з тілом загиблого побратима Віктора Гурняка під час похорону у Львові, 22 жовтня 2014 року. Фото: прес-служба Пласту
  • Похорон Віктора Гурняка у Львові, 22 жовтня 2014 року. Фото: прес-служба Пласту
  • Похорон Віктора Гурняка у Львові, 22 жовтня 2014 року. Фото: прес-служба Пласту
  • Похорон Віктора Гурняка у Львові, 22 жовтня 2014 року. Фото: ZIK
  • Похорон Віктора Гурняка у Львові, 22 жовтня 2014 року. Фото: УНІАН
  • Похорон Віктора Гурняка у Львові, 22 жовтня 2014 року. Фото: прес-служба Пласту
  • Похорон Віктора Гурняка у Львові, 22 жовтня 2014 року. Фото: прес-служба Пласту
  • Похорон Віктора Гурняка у Львові, 22 жовтня 2014 року. Фото: прес-служба Пласту

Загиблий герой, доброволець «Айдару», фотокореспондент Віктор Гурняк знайшов вічний спокій на Личаківському кладовищі у Львові. Його поховали біля пам’ятника Пласту на Меморіалі Української Галицької армії.

Про це повідомляє кореспондент ІА ZIK.

Аби провести в останню путь Віктора Гурняка, на Меморіалі УГА зібралось кілька тисяч людей: частина з них стояла на пагорбі, частина – на сходах, частина – внизу. Багато з них принесли з собою квіти.

Під час чину похорону священик розповів, що Віктор Гурняк народився 8 червня 1987 року у с. Городниця Гусятинського району Тернопільської області. Навчався у 27 загальноосвітній школі в Тернополі, згодом у Технічному коледжі Тернопільського національного технічного університету. З юності Віктор був активним громадським діячем, учасником Помаранчевої революції та Євромайдану. На початку бойових дій на Донбасі збирав речі для бійців, а потім і сам пішов добровольцем.

Його молодший братик Остап розповів, що для нього Віктор був великим героєм, який врятував життя багатьох людей, який допомагав стареньким. Він закликав усіх присутніх ніколи не забувати брата і не плакати за ним, адже він завжди усміхався.

Друзі та колеги, з якими Віктор Гурняк заснував фотоагентство LUFA, Віталій Грабар та Петро Задорожній підкреслили, що він був надзвичайно доброю і позитивною людиною.

«Він завжди був усміхнений і весь у роботі. Його усмішка допомагала іншим», – зазначив Віталій Грабар.

Петро Задорожній додав, що Віктор Гурняк дуже любив свою роботу, вона була для нього надзвичайно важливою.

«Коли ми згадуємо про нього, то усміхаємось. Він завжди вселяв позитив. Віктор був дуже творчою людиною. Для того, щоб щось зробити йому не треба було спеціальної освіти: він просто сідав і робив це. Йому було достатньо двох ночей, щоб за допомогою Інтернету навчитися, а потім представити кілька варіантів», – розповів Петро Задорожній.

Генеральний секретар Головної Пластової Булави Назар Зелінка зазначив, що Віктор Гурняк був і одним із найкращих пластунів: «Він був для нас прикладом. Тепер, коли питатимуть, кого виховав «Пласт» ім’я Віктора Гурняка буде першим. Це визначний пластун. Ми ним пишаємось і будемо ставити його у приклад».

Він посмертно нагородив героя найвищою пластунською відзнакою – Залізним пластовим хрестом – «За заслуги у національній визвольній боротьбі з утвердження Української держави».

Нагадаємо, храм не зміг вмістити усіх, хто прийшов попрощатися з Віктором Гурняком.

Зазначимо, Віктор Гурняк загинув у неділю, 19 жовтня, у бою поблизу Щастя на Луганщині.

Віктор Гурняк належав до Пласту (Курінь ОЗО), був засновником фотоагенції LUFA, позаштатним фотокором Reuters, Insider, УНІАН.

Разом з дружиною Іриною виховував доньку.

Протягом останніх місяців забезпечував необхідним спорядженням бійців «Айдару» та інших батальйонів, збираючи кошти і закуповуючи необхідні речі, самостійно доправляв допомогу в зону АТО, допомагав із транспортуванням вантажів.

Після численних поїздок на Схід як репортер і волонтер, прийняв рішення брати участь в АТО у складі батальйону «Айдар».

Кошти для допомоги сім’ї можна переказати на картку Приватбанку №5211 5374 2312 9332 – Єдинак Олеся Іванівна (координатор збору).

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-11-16 05:37 :53