Новини » Економіка 21 жовтня, 2014, 15:51
«Нафтогаз» вирішив задіяти безпілотники в пошуку нових родовищ та охорони ГТС, – ЗМІ
Безпілотник. Фото: armycopter.com
Безпілотник. Фото: armycopter.com

Держхолдинг «Нафтогаз» вивчає можливості використання сучасних технологій в охороні трубопроводів і пошуку нових родовищ газу.

У зв’язку з загостренням бойових дій на Сході, НАК «Нафтогаз України» вивчає можливості використання безпілотників і супутникового моніторингу для охорони стратегічних об’єктів трубопровідної інфраструктури, повідомляє ZN.UA.

Як відзначають в НАКу, сьогодні для охорони ГТС і нафтопроводів задіяні тисячі охоронців, сотні мобільних екіпажів щодня здійснюють патрулювання. А в умовах загострення збройного конфлікту на сході України захист магістральної інфраструктури набуває першорядне значення.

«Використання сучасних технологій у сфері охорони об’єктів магістрального трубопровідного транспорту дозволить у режимі реального часу отримувати інформацію про стан трубопроводів і своєчасно реагувати на виявлені факти кримінальних проявів на об’єктах газотранспортної системи», – йдеться в повідомленні «Нафтогазу».

Для цього 20 жовтня НАК «Нафтогаз» провів зустріч з фахівцями провідних підприємств авіакосмічної галузі, в ході якої вони представили «практичні можливості дистанційного зондування землі з космосу та з використанням безпілотних і пілотованих літальних апаратів».

З допомогою таких технологій у Наку розраховують забезпечити надійну охорону трубопроводів, а також спростити геологічну розвідку нових родовищ газу.

У нараді взяли участь представники Міністерства енергетики та вугільної промисловості України, дочірніх підприємств «Нафтогазу», а також фахівці Державного космічного агентства України, Наукового центру аекрокосмичних досліджень Землі Інституту геологічних наук НАНУ, Національного авіаційного університету та ПРАТ «АС».

Нагадаємо, у статті «Донбас. Хроніки енергетичного Сталкера» ZN.UA говорилося про те, що донбаські терористи насправді контролюють значну частину ГТС України. При цьому газопостачання в контрольованій бойовиками частини порушене через зупинку багатьох газорозподільних станцій, а також пошкодження газопроводів. А ремонт об’єктів газової інфраструктури практично небезпечний, неможливий, а іноді і даремний з-за тривалих бойових дій.

«І оскільки контрольована бойовиками і сепаратистами частина об’єктів ГТС у будь-який момент може бути підірвана або зупинена за часткового пошкодження, це дає російському «Газпрому» можливість в потрібний Кремлю момент заявити, що недопоставки транзитного газу – на совісті української сторони», – відзначає автор статті Алла Єрьоменко.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-27 05:08 :15