Новини » Світ 17 жовтня, 2014, 20:12
На сході України продовжують гинуть мирні громадяни, – ООН

Незважаючи на крихке перемир’я на сході України, там як і раніше гинуть мирні громадяни. До того ж більше п’яти мільйонів жителів районів, що безпосередньо постраждали від конфлікту, не можуть реалізувати свої основні права. У них немає можливості вчитися, лікуватися і заробляти собі на життя.

Про це заявив сьогодні Верховний комісар ООН з прав людини Зейд Раад Зейд аль-Хусейн, представляючи шостий доповідь про ситуацію з правами людини в Україні, – повідомляє прес центр новин ООН.

У ньому наголошується, що після 5 вересня, коли було оголошено про припинення вогню, на великомасштабні наступальні дії сході України не велися, проте в деяких районах майже щодня тривали перестрілки з використанням артилерії, танків і стрілецької зброї. У цьому зв’язку автори доповіді привернули увагу до інцидентів в аеропорту Донецька, в районі Дебальцеве Донецької області та в місті Щастя Луганської області.

У звіті вказується, що з середини квітня по 6 жовтня на сході України були вбиті, щонайменше, 3660 чоловік і 8756 – поранені.

З моменту введення режиму припинення вогню – в період з 6 вересня по 6 жовтня – загинули 331 осіб. Деякі з цих осіб могли бути вбиті до припинення вогню, проте інформація на цей рахунок з’явилася пізніше.

«Угода про припинення вогню є вкрай необхідним кроком для припинення бойових дії на сході України, і я закликаю всі сторони в повній мірі поважати і виконувати ці домовленості і припинити напади на цивільних осіб та об’єкти цивільної інфраструктури», – заявив Верховний комісар.

Він зазначив, що вже протягом шести місяців жителі районів, які постраждали внаслідок збройного конфлікту, позбавлені своїх основних прав на освіту, охорону здоров’я, житло і можливості заробляти на життя. У доповіді наголошується, що в результаті бойових дій в Донецькій і Луганській областях були закриті 40 тисяч малих і середніх підприємств. Тисячі людей позбулися роботи.

Автори доповіді відзначають, що з 24 серпня по 5 вересня озброєні групи самопроголошених «Донецької та Луганської народних республік» «отримали підкріплення – приплив іноземних бойовиків, у тому числі, як передбачається, громадян Російської Федерації».

Згідно з доповіддю, озброєні групи як і раніше тероризували населення в районах, що перебувають під їх контролем. З 24 серпня по 5 вересня різко зросло число затримань, скоєних цими групами, які вдавалися до тортур затриманих осіб та наруг над ними, включаючи імітації страти і сексуальне насильство.

У доповіді повідомляється, що в звітний період озброєні групи і деякі добровольчі батальйони, підконтрольні українським збройним силам, продовжували порушувати міжнародне гуманітарне право, включаючи принципи військової необхідності та пропорційності.

Верховний комісар ООН підкреслив, що порушення міжнародного права в Україні повинні бути розслідувані, а винні в їх скоєнні – притягнуті до кримінальної відповідальності. «Це заклик до справедливості, а не до відплати. Всі сторони повинні гарантувати, що не вдаватимуться до репресій населення за уявну співпрацю чи приналежність до протилежному табору», – сказав Раад Зейд аль-Хусейн. Він вітав нещодавно прийняті українським парламентом закони про амністію за злочини, які не є тяжкими, і про статус окремих районів Донецької та Луганської областей.

У доповіді говориться про численні порушення прав людини в Автономній Республіці Крим, у тому числі про обмеження свободи слова, мирних зібрань, асоціації, віросповідання, про залякування кримських татар під приводом боротьби з екстремізмом.

Автори документу нагадали про необхідність прийняти закон про внутрішньо переміщених особах з тим, щоб забезпечити захист цієї категорії населення. Зараз проект такого закону знаходиться на розгляді парламенту. Згідно з доповіддю, на 2 жовтня в Україні налічувалося 375 792 вимушених переселенців.

Доповідь була підготовлена ​​місією ООН зі спостереження за правами людини в Україні. В її складі – 35 осіб. Документ охоплює період з 18 серпня по 16 вересня.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2020-11-27 06:20 :33