live
Новини » Політика

Конгрес Ради Європи визнав військове втручання Росії в Україну

Конгрес місцевих та регіональних влад, який є одним з органів Ради Європи, 16 жовтня ухвалив резолюцію щодо «проблеми сепаратизму в Україні та сусідніх країнах».

Про це пише «Європейська правда».

Документ ухвалили переважною більшістю голосів. За нього проголосував 71 делегат, проти – 22. Проти були лише представники Росії, Вірменії та частина проросійських делегатів від декількох інших країн.

Резолюція містить офіційне визнання військового втручання РФ у події в Україні. «Конгрес засуджує будь-яку форму військового вторгнення Росії на схід України, а також всі інші форми тиску Росії на її сусідів», – йдеться в документі.

«Безпека континенту поставлена під серйозну загрозу через порушення міжнародних норм та принципів з боку Росії... Збройний сепаратизм, який підтримують найманці та іноземні війська, йде всупереч усьому, що підтримує конгрес», – зазначено також в резолюції.

Російські члени конгресу запропонували сім поправок, які мали прибрати всі негативні згадки про Росію. Однак ключові російські пропозиції не знайшли підтримки колег з інших країн.

Також росіяни намагалися ввести в документ норму про те, що кризу «неможливо вирішити військовим шляхом». Але таку фразу також прибрали з документа.

«Ви робите ключову помилку, якщо думаєте, що майдан був запущений американськими чи іншими спецслужбами. Часто в світі події відбуваються інакше, – звернувся до росіян доповідач щодо документа, член конгресу Марк Коол (Бельгія). – Ми не хочемо нападок в бік Росії. Це велична європейська держава. Але якщо ви хочете діалогу, ви маєте поважати того, з ким його ведете».

 

Loading...