Новини » Львів 15 жовтня, 2014, 16:35
У Львові представили книгу про 400-літній український рід Батрухів
  • Презентація книги «Нарис історії роду Батрух». Богдан Бартух. Фото: Роман Балук/ZIK
  • Презентація книги «Нарис історії роду Батрух». Др. Андрій Бартух. Фото: Роман Балук/ZIK
  • Презентація книги «Нарис історії роду Батрух». Др. Андрій Бартух та Богдан Бартух. Фото: Роман Балук/ZIK
  • Презентація книги «Нарис історії роду Батрух». Богдан Бартух. Фото: Роман Балук/ZIK
  • Книга «Нарис історії роду Батрух». Фото: Роман Балук/ZIK

У Львові сьогодні, 15 жовтня, представили книгу «Нарис історії роду Батрух», що досліджує 400-літню історію роду зі с. Кінське (нині Польща). Це історія великої української родини, яку примусово переселили в рамках операції Вісла з її рідного краю на північ Польщі у 40-х роках ХХ ст.

Про це інформує кореспондент IA ZIK.

Автором майже 500-сторінкового видання є голова Лікарського товариства у Німеччині, доктор Андрій Батрух. Книга містить багато документів, фотографій родини, спогадів та історичні довідки.

Андрій Батрух, розповідаючи про роботу над книгою-дослідженням, зазначив: «Наша велика сім’я була переселена на Прибалтику (на північ Польщі, – ред.). Щоби вижити ми мусіли бути сильними і дружніми. Я памятаю, що у нас було дуже багато родинних фотографій. Переглядаючи їх, було цікаво довідатись, як колись жилося родині у краї, звідки її переселили. То стало першою причиною зацікавлення історією роду, інша – постійні розповіді родичів про життя у селі, де вони колись мешкали. Третьою причиною було те, що коли нашу родину переселили у Прибалтику, ми там були трохи відчужені, розкидані поміж поляків і були змушені триматися спільно, щоб зберегти свою національність. Ми постійно допомагали один одному на чужих теренах та берегли і плекали родинну пам‘ять».

Автор зауважив, що працюючи над книгою, він назбирав серед родичів багато фотографій, яких ніколи не бачив, та документів. Крім того, він зробив родинне дерево, проте випадково довідався, що один родич зі Львова також дослідив генеалогію Батрухів, але іншої гілки. Це дозволило подвоїти знання про велику сім’ю. Потім знайшлася ще й третя гілка родини. Паралельно Андрій Батрух досліджував архіви, і найкращим, за його словами, виявився львівський.

Андрій Батрух зазначає, що минулого року книга вийшла польською мовою. Вона була значно тоншою, бо за рік знайшлося ще чимало матеріалів. Також планується перевидання англійською. Таким чином її зможуть прочитати всі представники родини їхньою теперішньою мовою спілкування.

Своєю чергою, магістр мистецтвознавства, власник компанії В&Н (дистрибуція та переклад фільмів українською мовою) Богдан Батрух наголосив: «Подібні історії важливі, оскільки показують, як змінювалася країна, кордони, як переїжджали люди з одного місця на інше – подібно до того, що відбувається зараз в Україні. Такі речі варто робити, щоб знати, хто ми є і звідки походимо, куди йдемо і що хочемо».

Після презентації книги, брати Батрухи попрямували до Жовкви, де відбудеться зустріч переселенців з їх рідного села Кінське, які тепер мешкають на теренах України та Польщі.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-02-24 03:58 :07