Новини » Події 15 жовтня, 2014, 19:36
Білецький: «Чорні чоловічки» або «Азов» був створений, всупереч бюрократії в МВС

Білецький сказав, що бюрократи в МВС виявилися занадто неповороткими: лише коли ситуація в Донбасі різко загострилася, наказ про створення формування був швидко оформлений, і нових бійців вмить кинули в АТО.

За словами командира «Азову», 35-річного націоналіста і підполковника міліції Андрія Білецького, батальйон був зібраний досить швидко, і там було багато членів очолюваної ним раніше націоналістичної організації Патріот України, – повідомляє НВ.

Там, сирої прохолодною вночі, на березі Азовського моря, як згадує комбат, у його підрозділи і з’явилася назва для батальйону – Азов. Бій трапився вже на наступний день: засідка і перший – на щастя, тільки один – поранений.

Саме тоді його бійців почали називати «чорними чоловічками» – як напівжартівливий відповідь на «зелених чоловічків» Володимира Путіна.. Насправді це була форма охоронців, старі берци, бронежилети і каски, які дісталися азовцям від самооборони Майдану.

Зі слів Білецького, ніхто з українських багатіїв Азову не допомагав – не брав участі в справах батальйону і Олег Ляшко, якому на перших порах просто дозволяли фотографуватися на тлі бійців.

Підтримав батальйон лише глава МВС Арсен Аваков та сотні звичайних українців, які купували і дарували Азову все – від обмундирування до автомобілів.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2021-01-17 09:26 :47