вівторок, 14 жовтня, 2014, 13:21 Київ
Родина заступника ГПУ Даниленка має бізнес-відносини із підслідним ГПУ депутатом Калетником
Ігор Калетник. Фото: zn.ua
Ігор Калетник. Фото: zn.ua

Колишній заступник спікера, комуніст Ігор Калетник, який фальсифікував закони 16 січня, має два маєтки у с. Хлепча Васильківського району Київської області, третій маєток у селищі Козин у Конча-Заспі та приблизно 40 га незаконно відведеної землі у м. Буча Київської області.

Як з’ясувала телепрограма «Наші гроші» (щовівторка о 22:30 на телеканалі ZIK), один маєток Калетника у Хлепчі розташований на озері, яке контролюється родиною заступника генпрокурора Анатолія Даниленка через фірму «Солтанівка-Каскад».

У сільраді розповідають: один із ставків, які були відчужені фірмою «Солтанівка-Каскад» у держави, зрештою продали Калєтніку. Водночас сільський голова с. Велика Солтанівка зазначає, що документи з продажу до неї не надходили.

Про відносини прокурорської родини та нардепа-комуніста свідчить охорона Ігоря Калєтніка, виставлена на підході до озера. За словами місцевих мешканців, підлеглі Калетника покинули озеро лише після Євромайдану, коли нардеп утік і не розрахувався з охороною ставка.

«Охоронці покинули свої пости, звільнилась територія і місцевий народ пішов на рибалку», – розповідає Григоренко.

Проте рибалок розігнала міліція. Також повістку до суду привезли місцевому активісту Сергієві Бойку, який вступився за рибалок. На зробленому відеозаписі видно, що повістку особисто привіз заступник начальника МВС в Київській області Володимир Кравчук.

Маєтки Калєтніка у Хлепчі записані на його тещу, Ганну Буртову. Як розповів журналістам тесть політика Андрій Буртовий, його дружина все життя працювала швачкою і мешкала у с. Білоусівка на Вінниччині.

Ігор Калєтнік останні 14 років працює на державних посадах. У декларації за минулий рік вказав доходів на 90,5 мільйонів гривень. Майже 70 із них, згідно декларації, — дарунки, призи і виграші.

Генеральна прокуратура порушила проти політика справу за голосування законів «16-го січня». Проте Верховна Рада не позбавляє Калетника недотороканності, через що Ігор Григорович і досі не поніс відповідальності за фальсифікацію голосування 16 січня.

Нагадаємо, як раніше повідомляла телепрограма «Наші гроші», 140 гектарів водойм поблизу сіл Мала та Велика Солтанівка Васильківського району на Київщині належать родині заступника Генерального прокурора Анатолію Даниленку.

Ставки вивели із держвласності за схемою, популярною у 90-их. Держпідприємство «Забір’я», якому вони належали, стало акціонерним товариством. Спершу у нього ввійшли приватні фірми, а потім вийшли, отримавши частину майна товариства – державні ставки. Згодом вони були перепродані іншим фірмам, хоча згідно із законом ставки могли перебувати лише в оренді.

Після позовів прокуратури 129 гектарів повернули державі. Решту 140 га прокурори приватникам «здали» через судову схему. У суд на їх повернення прокуратура подала лише в грудні 2013 року, коли закінчився строк позовної давності. І хоча прокурори могли його подовжити, вони вирішили цього не робити.

Тепер ці 140 га належать  фірмі  «Солтанівка Каскад».  Її власниками майже весь час були три особи. Серед них – В’ячеслав Даниленко – син нинішнього заступника Генпрокурора Анатолія Даниленка, Микита Ільїн – син  Геннадія Ільїна, якого в пресі називають колишнім начальником охорони Петра Порошенка. Зараз Геннадій Ільїн є депутатом Київради від УДАРу, заступником голови Комісії з питань боротьби з корупцією. Третім співвласником значився народний депутат, який нещодавно вийшов із КПУ, Руслан Скарбовійчук. Він входить до Комітету Верховної Ради з питань аграрної політики та земельних відносин.

Нині «Солтанівка» переписана на племінника Геннадія Ільїна, Євгенія, та сестру Руслана Скарбовійчука, Лесю Швець. Телефон фірми зареєстрований на Мирославу Чубук. Жінка мала спільний бізнес із Олексієм Лисицею. А той значився співзасновником «родинної» фірми Даниленків та Ільїних «Київ-інвест».

Нагадаємо, журналістка програми антикорупційних розслідувань «Наші гроші» (щовівторка о 22:30 на телеканалі ZIK) Аліна Стрижак заявила про погрози щодо неї та її родини після підготовки сюжету про Генеральну прокуратуру України. На початку вересня вона почала готувати програму про заступників Генерального прокурора України Віталія Яреми. Зокрема, в одному із сюжетів йшлося про Анатолія Даниленка, родина якого вивела із державної власності 140 гектарів водойм на Київщині через фірму «Солтанівка-каскад». Сюжет також розповідав про маєток пана Даниленка в селі Хлепча.

Президент України після оприлюднення цих фактів заявив, що Службі безпеки України дано доручення уважно перевірити оприлюднену у програмі «Наші гроші», що виходить на телеканалі ZIK, інформацію про заступника генпрокурора Анатолія Даниленка.

Натомість Генпрокурор Віталій Ярема висловив упевненість, що його заступник невинен, оскільки статки можуть мати легальне походження через бізнес сина. Анатолій Даниленко, який завідує кадрами і тендерами Генпрокуратури, попросив відсторонити його від роботи на час проведення перевірки.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-01-17 09:24:10