неділя, 12 жовтня, 2014, 13:40 Львів
Центральними вулицями Львова до 72-річчя УПА пройшли маршем слави

Сьогодні, 12 жовтня, у Львові відбувся марш слави, присвячений 72-ій річниці від дня заснування Української повстанської армії.

За подією стежила репортер ZIK-Стрім Марічка Жук. 

Від площі Митної центром міста пройшлись кілька десятків учасників акції пам’яті, котрі були вдягнені у військове вбрання членів визвольного руху на українських землях 30-50-их років минулого століття. Також люди несли у руках зброю тих часів, яку використовували повстанці у боях з німцями та «совєтами». Хода була, переважно, чоловічою, однак у одностроях крокували й  жінки та діти.

«Це треба святкувати, це наші традиції, їх треба забувати або пропускати», – розповіла львів’янка Надія.

«Зараз йде війна на Сході, трохи наразі не час свята проводити. Але ми повинні нагадати нашим краянам про те, як боролись наші люди за батьківщину», – зазначив учасник ходи Андрій.

Патріотичний марш до дня створення УПА вже вкотре проводить у Львові  товариство пошуку жертв війни «Пам'ять».  Учасники ходи, серед яких були колишні політв'язні і репресовані, члени громадських організацій та клубів воєнно-історичної реконструкції, стверджують – приклад «упівців» у боротьбі із загарбниками зараз вкрай актуальним.

«Без минулого немає майбутнього. Без УПА не було б Майдану, не було б гідного спротиву російським окупантам на Донбасі», – зауважив організатор акції , керівник львівського товариства «Пам'ять» Любомир Горбач.  

Колона учасників від площі Митної пройшла вулицею Франка до пам’ятника Міцкевичу та проспекту Свободи, після чого повернула до площі Ринок. З ними  йшов вільний духовий оркестр,що грали патріотичну музику повстанських часів , а попереду – їхали прапороносці із національними стягами у формі УПА на конях.

Усі Стрім-трансляції телеканалу ZIK дивіться тут.  

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-03-21 14:46 :08