Новини » Події 12 жовтня, 2014, 11:49
Безпека постачання газу в Європу через Україну залежить від волі терористів, – ЗМІ

На контрольованій сепаратистами і бойовиками території Донецької області знаходяться 38 з 92 газорозподільних станцій (ГРС). Загальний добовий обсяг споживання газу – 1,406 млн кубометрів, з яких 366 тис. використовує промисловість і 1,04 млн населення.

Про це пише Дзеркала тижня.

В Луганській області бойовики контролюють 33 ГРС з 84-х. Загальний добовий обсяг споживання газу – 1,105 млн кубометрів, з яких промисловість споживає 390 тис., населення – 715 тис. Також на цій території знаходяться дві компресорні станції – Луганська і Новодар’ївка і ПСГ Вергунка.

При цьому газопостачання в контрольованій бойовиками частині (близько 2,5 млн кубометрів на добу в даний період, а з урахуванням зупинки підприємств – близько 1-1,2 млн кубометрів) порушено через зупинку багатьох ГРС і КС, а також пошкоджених газопроводів. А ремонт об’єктів газової інфраструктури практично небезпечний, неможливий, а іноді і даремний через тривалі бойові дії.

«Та оскільки контрольована бойовиками і сепаратистами частина об’єктів ГТС у будь-який момент може бути підірвана або зупинена через часткове пошкодження, це дає російському «Газпрому» можливість у потрібний Кремлю момент заявити, що недопоставки транзитного газу – на совісті української сторони. Адже саме вона зобов’язалася забезпечити безперебійність транзиту російського газу в ЄС. А те, що в Донбасі українська влада не може втихомирити «своїх сепаратистів і бойовиків», то це, мовляв, внутрішні проблеми України. Мовляв, ненадійний це газотранзитний маршрут, і треба швидше від нього відмовитися і «Газпрому», і європейським покупцям. А газ російська монополія, за запевненнями її топ-менеджерів і Кремля, у повному обсязі може доправити європейцям і іншими маршрутами. Наприклад, через контрольовані «Газпромом» «Північний потік», у Туреччину – через «Блакитний потік». І вже зовсім «залити» Європу російським газом можна, терміново побудувавши «Південний потік». Виключивши заодно всі «газпромівські» «потоки» з правил Другого і Третього енергопакетів ЄС. А Україну в такий спосіб – з повноправних суб’єктів європейського енергетичного ринку. От тільки в цьому разі Європейський Союз буде максимально залежним від Росії і як від основного джерела газу, і як від єдиного оператора газотранспортних потоків Європи. Як РФ скористається таким виключним правом, добре відомо з історії «газових війн» узимку 2004-го, 2006-го і 2009 р.», – пише Алла Єрьоменко в своїй статті.

Як повідомлялося раніше, бойовики Донбасу можуть підірвати роботу ГТС України, тому планують «вимкнути» з ГТС України мінімум один магістральний газопровід «Союз», що забезпечує четверту частину транзиту російського газу в Європу.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-27 06:34 :36