Новини » Львів

Комітет Майдану Львівщини пропонує виборцям критерії, за якими обирати депутатів

Комітет Майдану Львівщини закликає прийти на вибори і не допустити представників старої системи, її партнерів і союзників до влади. Також Комітет пропонує виборцям критерії, якими варто керуватися, здійснюючи свій вибір.

Про це йдеться у зверненні Комітету Майдану Львівщини щодо виборів Верховної Ради України 26 жовтня цього року, яке було підтримане на загальних зборах у вівторок, 7 жовтня.

ІА ZIKподає текст звернення у повному обсязі.

«Учасники Комітету Майдану Львівщини – об’єднання громадських організацій, спільнот та громадських діячів – закликають всіх українських виборців керуватись двома ключовими правилами: відповідальність та поінформованість.

Ми пройшли Майдан, його піднесені і страшні часи. Ми навчились співпраці, стійкості і взаємодопомоги. Навчились ставити загальне благо вище приватних інтересів, спільну мету – над ідеологічними розбіжностями. І весь цей час ми отримували болючий урок відповідальності.

Доля народу – поділена на кожного. Ніхто не перехитрує долю і не втече від наслідків. Жоден з нас не залишився непричетним. І сьогодні, коли на жертовник нашої Незалежності і нашого спільного майбутнього вже покладено тисячі невинних життів, коли завтрашній день несе тривоги і втрати, час піддати звіту своє життя і свої вчинки. І зробити висновки.

Вибори – чесні чи нечесні– це тільки наша відповідальність. Парламент – чесний чи нечесний – також наша відповідальність. Кожного поодинці. Корумпований уряд, погані закони, нечесні суди і всі злочини, які приписуємо владі – це і наші злочини. Злочин недбальства, злочин байдужості, злочин лінощів і сподівання на те, що хтось інший зробить щось замість мене. Піддатись спокусі легких рішень, багатих обіцянок, приватної вигоди – сьогодні це безвідповідальність зі слідами крові.

Ми, громадські діячі, щодня своєю діяльністю спонукаємо і просимо – будьте небайдужі. Контролюйте чиновників, не допускайте корупції навіть якщо вона вас не стосується, вимагайте відкритості. Нам потрібні чесні чиновники – давайте виженемо нечесних. Нам потрібна інша влада – давайте недопустимо старих злочинців на робочі місця. Нам потрібні нові закони – давайте відстоювати їх!

Нам потрібна нова влада? Тоді саме ми – саме ти, і ніхто замість тебе – маємо її обрати. Закликаємо прийти на вибори і не допустити представників старої системи, її партнерів і союзників до влади. Жодного місця спільникам бандитів!

Ми вітаємо готовність громадських діячів йти в політику. Громадський сектор врешті повинен стати кадровим резервом для майбутньої влади та чиновницького апарату.

Завдання депутата – приймати закони для всієї України. Обіцянку відремонтувати дорогу, побудувати майданчик чи публічну пожертву на церкву під час виборів просимо сприймати як підкуп виборців. Будьмо відповідальними і категоричними – життя сотень людей стали явними жертвами того, що з допомогою такого підкупу до влади прийшли злочинці.

Перш ніж визначитись зі своїм вибором, пропонуємо керуватись цими кількома правилами:

  • Визначтеся з критеріями. Які риси мають бути і які – неприпустимі для вашого обранця. Відповідно до критеріїв оцінюйте персоналії. Це допоможе не стати обманутими багатообіцяючою риторикою.
  • Є слова, а є вчинки. Не дайте словам приховати обличчя кандидата чи політичної сили – шукайте, вивчайте, цікавтесь біографією. Не пробачайте минулого.
  • Країна потребує професіоналів. Професіонал – це не людина з досвідом влади, а людина з досвідом діяльності, управління.Пам’ятайте, що Верховна рада – місце, де пишуться і приймаються закони. Навіть найкраща людина без досвіду і розуміння може стати несвідомим інструментом для прийняття неякісних або й шкідливих для суспільства законів.
  • Не всі, причетні до влади, причетні до її злочинів. Ті, хто вистояв і не зрадив – гідні вашого вибору.
  • Уважно ставтесь до тих, хто спекулюватиме Майданом, Небесною Сотнею, допомогою чи участю в АТО. Майдан існував завдяки мільйонам, як і підтримка армії сьогодні. Якщо це артикулюється як основна заслуга, то де гарантії, що це буде людина на своєму місці?

Вся відповідальність за майбутнє України лежить на кожному українцеві. Продаж свого голосу, халатне ставлення до виборів чи байдуже до чужого злочину та фальсифікації – роблять кожного співучасником всіх злочинів і руйнівником свого ж майбутнього».

Loading...