понеділок, 6 жовтня, 2014, 21:52 Львів
Якщо здамо Донецький аеропорт, завтра оборонятимемо Київ, – радник Міноборони

Якщо сили АТО здадуть Донецьке летовище, що має вигідне географічне розташування, то це дасть змогу бойовикам вийти до кільцевої дороги й продовжити свій наступ. Урешті поступки позиціями можуть призвести до того, що доведеться «обороняти й Київ».

Про це у коментарі проекту «На периметрі» на телеканалі ZIK заявив радник міністра оборони України Олександр Данилюк.

«Захисники аеропорту самі говорять, що якщо почати відступати, то доведеться здати не лише ті позиції, що маємо, а й врешті обороняти Київ, говорить Олександр Данилюк. – Відтак є чітка позиція: українські збройні сили не здійснюють наступальних операцій, проте і ті позиції, які утримуємо сьогодні, мають бути захищені».

А на думку військового експерта Костянтина Машовця, українські військові взагалі повинні бути готові до наступальних дій. Плацдарм у вигляді Донецького аеропорту в випадку завершення перемирʼя допоможе швидко розгорнути додаткові сили та перейти у контрнаступ.

«Залишати цю позицію нема сенсу, - наголосив він. – З воєнної точки зору – це зручна позиція як для наступу, так і для оборони».

До речі, Костянтин Машовець також припустив, що бойовикам летовище потрібне для організації перевалочної військової бази.

Зрештою, як резюмували експерти: і захоплення Криму, а потім наступ на Луганськ терористи першочергово розпочинали з аеропортів, адже той, хто утримуватиме летовище, і буде господарем території.

Нагадаємо, сьогодні, 6 жовтня, на телеканалі ZIK стартував новий авторський проект журналіста Мирослава Отковича «На периметрі» про події у зоні АТО. В основі програми – стрім-трансляції із гарячих точок на сході України та відео сюжети від журналістів  ZIKу із Донецької і Луганської  областей.

 «На периметрі» виходитиме  щобудня – із понеділка до п’ятниці –  у прямому ефірі телеканалу ZIK о 20:30.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-22 14:27:30