Новини » Київ

Під НБУ поставили сміттєвий бак для «люстрації» Гонтаревої

Голова Національного банку України Валерія Гонтарева. Фото: НБУ

Сьогодні, 6 жовтня, десятки людей пікетували будівлю Національного банку України, вимагаючи відставки Валерії Гонтаревої, яка віднедавна керує головною фінансовою установою країни. Пікетувальники звинуватили керівництво НБУ в організації корупційних схем та махінаціях із курсом валют.

За перебігом пікету під Нацбанком слідкував репортер ZIK-Стрім Максим Осовський.

На пікет під НБУ громадські активісти прийшли з плакатами, якими вимагали відправити у відставку Валерію Гонтареву та її першого заступника Олександра Писарука. Вони скандували: «Гонтареву геть», «Гонтареву на нари», «Люстрація», «Зрадинків геть».

Очільників Нацбанку пікетувальники називали агентами Москви і вимагали їх негайної люстрації. Під будівлею Нацбанку активісти поставили сміттєвий бак, на який прикріпили фотографії Гонтеревої та Писарука. Такі ж фотографії були почеплені на обличчя гумових ляльок, яких пікетувальники «за зраду» символічно посадили на кіл.

«Нам стало відомо, що голова НБУ Гонтарева та її перший заступник Писарук створювали корупційні схеми та штучно встановлювати курс долара. Знаємо, що валюту за нижчим курсом продавав підконтрольній Гонтаревій банк», –  розповів організатор пікету, голова Українського Національного Союзу Віталій Кривошеєв.

Організатори акції повідомили, що чекають, коли до них вийде представник НБУ і особисто отримає заяву із їхніми вимогами. Якщо ж керівництво Нацбанку проігнорує пікет, вони обіцяють вдатися до більш радикальних дій. Після пікету під НБУ активісти вирушили під Адміністрацію Президента, де також оголосили свої вимоги стосовно відставки Гонтаревої. Також пікетувальники сьогодні планують побувати під стінами СБУ і там оголосити заяву про злочин, який на їхню думку, скоїли очільники Національного банку. 

Усі Стрім-трансляції телеканалу ZIK дивіться тут.  

Loading...