Новини » Політика 6 жовтня, 2014, 15:31
Гасло «Самопомочі» – це або повне нерозуміння держуправління, або свідомий популізм, – правник

Йти із гаслом «Візьми і зроби» до парламенту, одна з головних функцій якого – сформувати виконавчу владу, тобто уряд, – це абсурд і або повне нерозуміння сутності державного управління, або свідомий і безвідповідальний популізм через контрафактне використання гасел громадянського суспільства.

Про це на своїй сторінці у Фейсбук пише правник, урядовий уповноважений з питань етнонаціональної політики Геннадій Друзенко.

«Кілька слів про «Самопоміч», Садового та «Візьми і зроби». Попри щиру любов до Львова та не менш щиру повагу до друзів, які йдуть у Раду за списком «Самопомочі», спроби Садового стати політиком національного масштабу розривають свідомість людини, яка доволі довго прожила на Заході і знає, що таке Європа не з чужих слів, – зазначив він.

Зі слів Друзенка, в Європі апріорі неможливо, аби лідер політичної партії, що йде на парламентські вибори, свідомо зайняв непрохідне 50-те місце у виборчому списку, але водночас рекламував себе на білбордах партії як її обличчя.

Також, підкреслив він, гасло «Візьми і зроби» – це апріорі гасло громадянського антипатерналістського суспільства, яке покладається на себе, а не на державу. Це самоорганізація замість вертикального управління, притаманного державі.

«І йти з таким гаслом до парламенту (одна з головних функцій якого – сформувати виконавчу владу, тобто уряд), – це абсурд і або повне нерозуміння сутності державного управління, або свідомий і безвідповідальний популізм через контрафактне використання гасел громадянського суспільства», – вважає Геннадій Друзенко. – «Візьми і зроби» – це те, що ми робили на Майдані, це – «Перший добровольчий мобільний шпиталь», який ми наразі запускаємо з Eugeny Nayshtetik. Це безліч інших волонтерських ініціатив, які щодня доводять ефективність громадянського суспільства в Україні і неефективність української держави».

«Самопоміч», схоже, – черговий PR-проект львівського мера. Тому і рекламує він Садового активніше та ефективніше за будь-яку політичну концепцію чи ідею. І той, хто голосуватиме за цей проект, має чітко усвідомлювати, що відповідь на всі претензії до наступної влади буде більш, ніж передбачуваною: «Візьми і зроби». А запитання, навіщо тоді ми обирали «Самопоміч» до парламенту, навічно залишиться без переконливої відповіді. Хоча відповідь очевидна: Садовий розминається на наступні президентські вибори...», – зауважив правник.

Він додав: «До речі, хтось чув, що «Самопоміч» за три місяці зробила у Київраді, в яку пройшла завдяки популярності в Києві свого лідера?».

Геннадій Друзенко підсумував, що краще за всіх Садового знають львів’яни, відтак, подивимось, скільки «Самопоміч» набере у місті Лева, в якому вона створена і зареєстрована.

Нагадаємо, міський голова Львова Андрій Садовий уже тривалий час їздить містами України і під час таких поїздок, серед іншого, активно розкручує власну партію «Самопоміч». До прикладу, за інформацією прес-служби об’єднання «Самопоміч», 20 серпня Андрій Садовий перебував з офіційним візитом у Житомирі, мета приїзду – обмін досвідом у комплексному розвитку міста та обговорення реформи місцевого самоврядування. Але виступав чомусь очільник Львова на фоні банеру «Самопомочі».

Цього ж дня Садовий побував і в Бердичеві. Як зазначає щотижневик «Бердичів діловий», пишучи про цей візит, «свої візити у міста України міський голова робить з ціллю посилення єдності країни у доволі складний для всіх час, а також промоції нещодавно створеної політичної партії «Самопоміч», лідером якої сам і являється».

Додамо, що «складний для всіх час» цьогоріч характеризується також тим, що Україна, і зокрема Львів, входять в опалювальний сезон. Відбувається це на фоні газової війни Росії з Україною, коли не сформовані відповідні запаси газу. Відтак, першочергове завдання для керівництва міста – подбати про його підготовку до зими.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-22 19:28 :43