Новини » Львів 27 вересня, 2014, 21:27
На Львівщині провели в останню дорогу Любомира Якима – автора знаменитої пісні «Смерека»

Сьогодні, 27 вересня, у карпатському Підбужі на Львівщині провели в останню дорогу автора шлягеру ХХ ст. «Смерека» Любомира Якима. Попрощатися з шанованою людиною прийшли сотні підбужан.

Любомир Яким помер раптово на 79 році життя, переживши на півроку свою кохану дружину Іванну, з якою виростили двох дітей, тішилися трьома онуками – три роки тому відсвяткували золоте весілля.

Нагадаємо, що пісня «Смерека» Любомира Якима вперше зазвучала на українських сценах 44 роки тому. За словами автора, писалося легко: «– край села стоїть хатина – зримі образи лягали на папір; – на горі росте смерека – і так мазок за мазком вимальовувалася картина: в тій хатині є дівчина, та до неї так далеко – і нарешті вдалося все з’єднати до купи: зримі образи та іскринки мелодії злилися у єдиний акорд: – ой смереко, чом ти так ростеш далеко?..» Саме в цей час Любомир Антонович був засновником і керівником ансамблю «Троїсті музики», а трохи згодом ще й дитячого ансамблю «Підбужанка». То ж першим виконавцем «Смереки» став соліст «Троїстих музик» Степан Тимчишак, водій за фахом. Пісня сподобалася слухачам у Підбужі, в Дрогобичі та в інших містах, де виступали. А через рік на республіканському конкурсі в Києві Степан Тимчишак став лауреатом і був нагороджений медаллю. 1972 р. таку ж медаль і звання лауреата отримав увесь ансамбль. 1973 р. «Троїсті музики» були учасниками всесоюзних конкурсів «Молоді голоси» та «Ало, ми шукаємо таланти» і єдина на весь СРСР фірма грамзапису «Мелодія» випустила платівку. Таким чином «Смерека» Любомира Якима з Підбужа стало широковідомою. Її співали на офіційних концертах, на весіллях і просто на вулиці. Другого дихання їй надав народний артист України Микола Гнатюк. «Смерека» знову зазвучала на радіо і на телебаченні. 2000 р. за сприяння Миколи Гнатюка Любомиру Якиму вручили диплом, як авторові «Шлягера ХХ століття». Пісня «Смерека» занесена до святинь нашого народу, його духовних скарбів.

Довідка IA ZIK.

Любомир Антонович Яким народився 6 вересня 1936 року в с. Воля Старосамбірського району Львівської області – український композитор, музикант, педагог. Закінчив 1955 р. Самбірське пед­училище, відділення початкових класів, 1980 р. – музично-педагогічний факультет Дрогобицького педінституту ім. І.Франка. Працював учителем музики і співів середньої школи, художнім керівником, директором Будинку культури у смт Підбужі. 2007 р. у дрогобицькому видавництві «Посвіт» вийшов збірник його пісень для дітей, про який схвально відгукнулися музичні світила. Підготував збірник естрадних пісень, до якого й увійшла знаменита «Смерека».

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-02-23 22:54 :19