Новини » Львів

У ЛМР пропонують втричі збільшити вартість харчування школярів

Фото: dnepredu.com

Управління освіти Львівської міськради подало у Міністерство освіти пропозиції щодо організації харчування школярів. Цього року у Львові, відповідно до коштів, виділених з бюджету, середня вартість харчування у загальноосвітній школі на одну дитину в день становить 4,20 грн. Як зазначає начальник управління Галина Слічна, враховуючи ріст цін на продукти, ріст тарифів, ця сума має становити 15 грн.

Однак, з її слів, додаткові кошти з держбюджету не виділяються. Відтак, вже з понеділка буде проведене анкетування батьків щодо харчування їхніх дітей у школах, інформує прес-служба ЛМР.

«Цифра, визначена державою на галузь освіти міста Львова на 2014 рік, – це 734 млн грн. Безпосередньо на школи виділено 468 млн грн. З цієї суми маємо забезпечити, в першу чергу, захищені статті. Це є виплата зарплати. Якщо взяти відсотково, то виплата зарплати з цієї суми – це 83%. Наступна захищена стаття – це енергоносії – це 11,3% від суми. На харчування цього року у школах виділено 4,3% від суми – це 19 млн 971 тис. грн. Безкоштовне харчування передбачене для дітей 1-4-х класів, для дітей-сиріт, дітей, які перебувають під опікою, дітей із малозабезпечених родин. Для дітей, які навчаються у 1-4-х класах, ми визначили, що харчування коштуватиме 4,20 грн. Для малозабезпечених дітей – 7,60 грн, для дітей-сиріт і дітей, які під опікою, – 8,80 грн. Зазвичай, вартість харчування дитини у школі-інтернаті становить 32 грн на день. Решта коштів, а це 1%, – це матеріально-технічне забезпечення, проведення ремонтних робіт. Лише 1% від суми на усі загальноосвітні навчальні заклади міста Львова», – зазначила начальник управління освіти міста Галина Слічна.

Також ухвалою сесії міської ради передбачається безкоштовне харчування дітей, чиї батьки беруть участь в АТО. Таких дітей на сьогодні у Львові – 147.

Зі слів Слічної, коли формувався бюджет, ніхто не міг передбачити, що настільки зростуть тарифи на енергоносії. Друга проблема – це індексація.

«Ніхто не додавав коштів на індексацію. У квітні вона була 13 грн, а станом на серпень – це 131 грн. Це доплата кожному працівнику галузі освіти. Ці кошти з’їдають бюджет, передбачений на галузь освіти. Є ще моменти інфляції. Вартість продуктів зросла», – підкреслила чиновниця.

Відтак, з її слів, аби виконати усі норми, вартість харчування мала б становити 15 грн в день на дитину.

«Ми детально вивчаємо питання харчування. Занепокоєні, бо реально розуміємо ситуацію з цінами на ринку, які є. Ми зустрічались з надавачами послуг, з комунальними підприємствами, просили їх віднайти можливості, щоб діти могли харчуватись, щоб ми не перейшли на чай чи булочку, щоб був гарячий сніданок для дитини», – зауважила Слічна.

З її слів, в інших областях є так, що з бюджету на дитяче харчування виділяється 3-4 грн, а решту доплачують батьки.

«Це практика багатьох міст. У нас ж батьки не доплачують за харчування. Це має вирішувати батьківська громада і рада кожного навчального закладу. Ми звертались до Міністерства освіти, щоб переглянули вимоги до організації харчування. Я схиляюсь до того, щоб повноцінну організацію харчування проводити безкоштовно лише для окремих категорій дітей. Це буде правильно, – вважає Галина Слічна. – Ми цього року по-іншому підійшли до організації харчування. Мали зустрічі в серпні з батьками, чули їхню думку. Багато з них запропонували, що вони не хочуть, аби дитина харчувалась за бюджетні кошти. Ми хочемо, щоб цей процес був юридично правильним, бо закон каже, що дитина повинна у початковій школі харчуватись. По місту є 284 заяви від батьків, які відмовились від харчування. Я вважаю, що правильно, якщо дитина не їсть в школі, не треба робити на неї розрахунок».

Також, з її слів, управління освіти вже зверталось у міністерство щодо перегляду фінансування та норм харчування школярів.

«Ми подали до Міністерства освіти пропозиції щодо харчування дітей. Також провели анкетування серед усіх керівників навчальних закладів щодо організації харчування, думки розділились. Зараз ми розробили анкети для батьків. З понеділка починаємо таке анкетування, бо хочемо почути думку батьківської громади. Якщо ми не можемо повноцінно забезпечити певні речі, ми повинні це переглядати», – підсумувала начальник управління освіти міста.

Нагадаємо, 25 вересня у Львові біля пам’ятника «Просвіті» відбувся флеш-моб «Що в тарілці у школяра», яким громадські активісти привертали увагу до незадовільного харчування дітей у школах міста.

«Львівська влада виділяє лише 4 гривні 20 копійок на один шкільний обід. Такий показник є найнижчим в Україні. Чому на організацію фестивалів, різноманітних акцій гроші знаходять, а на дітях економлять?», – дивувалася активістка організації «Пліч-о-пліч заради майбутнього» Олена Пономарьова.

 

Loading...