Новини » Львів

«Жінки – це 50% успіху України»: на Львівщині стартував проект щодо збільшення кількості жінок у владі

На Львівщині стартував пілотний соціальний проект «Жінки – це 50% успіху України», спрямований на активізацію та підтримку громадської позиції жінок, врівноваження представництва жінок та чоловіків на ключових позиціях, а також збільшення кількості жінок у владі.

Про це йшлося 23 вересня на прес-конференції у Львові.

Цей проект розпочинає Західноукраїнський центр «Жіночі перспективи» за підтримки Національного демократичного інституту. Опитані в рамках проведеного НДІ дослідження вважають, що жінки можуть і повинні займати гідне місце поряд із чоловіками в розбудові країни та проведенні реформ.

«Україна зробила свій вибір, ми йдемо в Європу. Але не можемо похвалитись тим, що маємо рівноправне представництво жінок і чоловіків у владі. У демократичних країнах – це один із основних принципів демократії, а ми, на жаль, займаємо, передостаннє місце з 58-ми країн-членів ОБСЄ за рівнем політичної участі жінок. Хотіти бути європейською державою – означає відповідати тим цінностям, критеріям, які сьогодні є у демократичних державах», – підкреслила на прес-конференції голова Західноукраїнського центру «Жіночі перспективи» Любов Максимович.

Вона додала: «Чому 50% успіху? Населення України – це 54% жінок. Крім того, опитування, яке було проведено в рамках цього проекту, говорить про те, що брати участь у політиці серйозно бажають 12% чоловіків, жінок – 10 %. Насправді ж бачимо, що в органах місцевого самоврядування, владі, зокрема, парламенті, є 90% чоловіків і лише 10% жінок. Натомість 48% опитаних вважають: жінок недостатньо на рівні прийняття рішень. Якщо ж жінок буде більше у владі, то буде більше соціальних програм, парламент буде толерантнішим».

Любов Максимович також зауважила, що жінки на рівні з чоловіками займають досить активну позицію під час останніх подій в Україні. Це засвідчив, зокрема, Майдан.

«Участь жінок – це перший крок до реформування політичної культури. Стара влада зламана, суспільство потребує нових облич, ідей, і такими новими обличчями, на мою думку, можуть стати жінки. Наш проект передбачає проведення громадсько-інформаційної кампанії, яка покликана активізувати жінок, щоб вони брали участь у виборчих процесах. Громадськість ж має усвідомити, а відтак, проголосувати за більшу участь жінок у політиці. Що сьогодні заважає цьому? Найбільша проблема – наш стереотип», – зазначила голова Західноукраїнського центру «Жіночі перспективи».

Вона наголосила, що проект «Жінки – це 50% успіху України» не має відношення до парламентських виборів, його реалізатори не підтримують жодної політичної сили. Окрім Львівщини, проект реалізовуватимуть і у Вінницькій області. Працюватимуть до кінця року. Надалі, зі слів Любові Максимович, такі ж громадсько-інформаційні кампанії проводитимуть і в інших областях України.

На Львівщині у рамках проекту в 15 районних містах проведуть зустрічі, під час яких обговорюватимуть питання активізації жінок щодо участі у політичній сфері. У них візьмуть участь представники громадськості, політичних партій, органів місцевого самоврядування. Також будуть організовані інформацій майданчики, де людей питатимуть, чи вони сприйматимуть жінок у політиці, якими бачать їх тощо.

 

Loading...