Новини » Суспільство 19 вересня, 2014, 4:18
Замінники цукру провокують діабет, – дослідження

Цукрозамінники, які рекламуються як профілактичні засоби від діабету і помічники у боротьбі з зайвою вагою, насправді сприяють переддіабету та іншим порушенням обміну речовин.

Про це пише журналі Nature.

Штучні підсолоджувачі змінюють склад і функції мікрофлори кишечника, сверджують вчені. Широкомасштабне використання цих речовин у виготовленні харчових продуктів і напоїв посилюють глобальну «епідемію» ожиріння та діабету.

Дослідники давали піддослідним мишам воду, підсолоджену найпоширенішими цукрозамінниками. На відміну від тварин з контрольних груп, що вживали просту воду і рідину, де був розчинений звичайний цукор, ці миші почали страждати на порушення толерантності до глюкози (переддіабет).

Далі науковці вирішили з’ясувати, яку роль відіграє у цьому процесі мікрофлора кишківника. Спочатку вони дали мишам антибіотики, які практично знищили ці бактерії: після цього цукрозамінники перестали впливати на обмін речовин.

Потім біологи пересадили «очищеним» мишам мікрофлору від тварин, що пили воду зі штучними підсолоджувачами: у них через деякий час діагностували переддіабет.

Перейшовши до експериментів на людях, вчені з’ясували, що порушення толерантності до глюкози виникли у багатьох добровольців, які впродовж тижня вживали замінники цукру.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-16 07:34 :57