Новини » Світ 19 вересня, 2014, 22:43
США відмовилися допомагати Україні летальною зброєю, бо не довіряють українським чиновникам, – експерти

Відмова США надати Україні статус особливого партнера поза НАТО та летальну зброю означає, що Вашингтон не бажає втягуватись у військове протистояння з Росією і все ще сподівається на припинення війни дипломатичними засобами.

Таку думку висловили провідні українські експерти, – повідомляє ТСН.

Цей статус означав би, що США беруть на себе юридичні зобов’язання допомогти Україні не тільки зброєю і технологіями її виробництва, але й підтримати в енергетиці та навіть у боротьбі з російською пропагандою.

Барак Обама сказав на це «ні». Проте питання особливого партнерства з Україною поза НАТО не закрито і за бажанням обох країн може бути порушено знову.

«Ці політики американські і європейські усе ще залишають певну хвіртку, кватирку для досягнення якогось компромісу, порозуміння з Путіним. Але треба розуміти, що вирішити питання протидії агресії неможливо суто дипломатичними засобами. Для цього треба радикально підвищити боєздатність Збройних сил України, так само як ввести дійсно жорсткі, болючі санкції проти Росії», – вважає колишній посол України в США Олег Шамшур.

Крім уже згаданих причин відмови, ще однією прихованою підставою могла бути пасивність української влади у боротьбі з російськими агентами у державному секторі, – вказують експерти.

У Вашингтоні, цілком можливо, вважають, що безглуздо надавати військову допомогу Україні, поки чиновники розкрадають кошти і розпродають зброю.

«До України, до її влади існує недовіра. Це не є недовіра конкретно до Порошенка чи якогось високопосадовця, але до нашої держави, до її здатності захистити себе, наприклад, від російського лоббі і російських шпигунів. Хто чув, що в Україні були заарештовані або посаджені за ґрати ті шпигуни, які підривають наші військові компанії, які підривають нашу обороноздатність, про яких ми так багато говоримо? Хто чув про корупціонерів, які продають українську зброю, яка не може дійти до зони конфлікту, хто чув про те, щоб вони були покарані?», – пропонує замислитися голова ГО «Майдан закордонних справ» Богдан Яременко.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-22 06:14 :36