Новини » Політика 8 вересня, 2014, 10:02
Порошенко підписав закон про реформування управління ГТС України
Більче-Волицьке-Угерське підземне сховище газу УМГ
Більче-Волицьке-Угерське підземне сховище газу УМГ "Львівтрансгаз" у м. Стрий. Фото: УНІАН

Президент України Петро Порошенко підписав закон «Про внесення змін до деяких законів України щодо реформування системи управління єдиної ГТС України».

Як повідомляється на сайті Верховної Ради, документ повернено з підписом президента 8 вересня.

Згідно із законом, ГТС і ПСГ залишаються в держвласності, проте відтепер їх можна передавати в управління спеціально створеним компаніям. У цих компаніях Українська держава отримає контрольний пакет, а інші акції можуть придбати європейські та американські компанії.

Уряд планує створити дві компанії, що обслуговують ПСГ і ГТС, за участю американських та європейських партнерів. Документ усуває обмеження на передавання в оренду або концесію магістральних газопроводів і ПСГ підприємству/підприємствам на платній основі без права відчуження для здійснення функцій оператора ГТС і/або ПСГ.

Вказане передавання майна в оренду може здійснюватися винятково з метою і для виконання зобов’язань, узятих Україною відповідно до закону «Про ратифікацію Протоколу про приєднання України до договору про устзаснування нового Енергетичного Співтовариства» на підставі договору й на умовах, затверджених Кабміном, з урахуванням принципів додержання економічної безпеки держави.

При цьому функції оператора єдиної ГТС України можуть бути закріплені за підприємством, засновником і власником якого може бути лише держава, державне підприємство (володіння не менш ніж 51% корпоративних прав) або юридична особа (юридичні особи), яка належить і контролюється резидентами країн Європейського Союзу, США або Європейського енергетичного співтовариства, а також є оператором системи транспортування газу або членом Європейської мережі операторів системи транспортування газу, сертифікованим відповідно до вимог статті 10 директив 2009/73/ЄС Європейського парламенту і ради щодо загальних правил для внутрішнього ринку природного газу.

Такі самі умови мають бути застосовані щодо оператора ПСГ.

Інтерфакс

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-26 20:25 :54