Новини » Львів 5 вересня, 2014, 9:54
На Львівщині успішно пройшли випробування захисних екранів для бронетехніки

У четвер, 4 вересня, на військовому полігоні поблизу Яворова завершились четверті за рахунком випробування захисних екранів для військової бронетехніки, розроблених та встановлених зусиллями волонтерів та меценатів.

Участь у випробуваннях взяв один з ініціаторів проекту, депутат Львівської обласної ради, член фракції УДАР Богдан Дубневич – повідомляє прес-служба Львівської обласної організації партії «УДАР Віталія Кличка»..

Випробування показали, що захисні екрани, які були встановлені на БТР-80 не дають кумулятивному струменю снаряда протитанкового гранатомета (зброї, від якої найчастіше виходить з ладу українська бронетехніка в зоні АТО) добратися до броні (пропал робиться на 20 см). Відповідно, випущений снаряд або застрягає між пластинами і не досягає цілі або навіть відбивається від екрану.

За словами Богдана Дубневича, позитивні результати випробувань дають можливість розраховувати, що невдовзі вся бронетехніка, яка знаходиться в розпорядженні львівських військових частин, буде мати надійний захист.

«Дуже часто наші бронетранспортери виходять з ладу від одного єдиного попадання снаряду в корпус. У нас є активісти які самостійно розробили спеціальні захисні екрани, які мають захищати корпус бронетранспортера чи танка від прямого ураження.

Випробування пройшли успішно, і плануємо налагодити справу так, щоб вся бронетехніка львівських частин була обладнана захисними екранами. Звичайно, навіть наявність такого екрану не дає стовідсоткової гарантії безпеки, але це – досить надійний захист. Ми маємо вже готові проекти таких екранів для БТР-80, скоро будемо мати проект для БМП-1.

На жаль, як і у випадку з бронежилетами чи формою, доводиться нам, активістам, робити те, що не доробила держава. Однак ми розуміємо, що мусимо це зробити, оскільки підтримати сьогодні армію повинен кожен», – відзначив Богдан Дубневич.

Як повідомив координатор проекту, ударівець Юрій Мартинюк, потреба у такій допомозі стала зрозуміла волонтерам після спілкування з військовими: «Ми з’ясували який саме захист потрібен, працювали разом з військовими фахівцями та інженерами над проектами екранів. Відповідно, вже зараз маємо розуміння того, що нам необхідно для його реалізації. Це метал у великій кількості, вантажні автомобілі (Камази, Урали, Мани та їм подібні), волонтери-механіки, електрики, зварювальники. І звичайно ж, кошти для реалізації проекту».

Проект «Народна броня» – ініціатива мережі волонтерських організацій Львівщини разом з Народною Самообороною, меценатів та Львівського танкоремонтного заводу.

Проект включатиме:

-оснащення бронетехніки Львівських частин 80 ОАБр і 24 ОМБр захисними екранами;

- ремонт бронетехніки тв іншої армійської техніки Львівських частин 80 ОАБр, 24 ОМБр, 3 батальйону тероборони «Воля»;

- оснащення армійською оптикою, в першу чергу артилерійських частин 80 ОАБр, 24 ОМБР;

Координатор проекту – депутат Львівської міської ради від партії УДАР Юрій Мартинюк.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2020-12-02 05:30 :07