Новини » Економіка 2 вересня, 2014, 7:23
Словаччина переживає, що Україна може перекрити постачання російської нафти

Словаччина готується до можливого перекриття чи зупинки постачання російської сирої нафти через України.

Про це пише «Українська енергетика».

Прем’єр-міністр Робер Фіцо та інші високопосадовці зустрілися з представниками нафтової компанії Transpetrol для обговорення закону про санкції, прийнятого в Україні.

Словаччина щорічно споживає більше шести мільйонів кубометрів нафти, що повністю імпортована з Росії через Україну. Її переробляють на НПЗ Slovnaft. Transpetrol є оператором словацького відрізку трубопроводу «Дружба» від українського кордону через Шаги до Братиславу, що був побудований в 1960-1961 роках. Він транспортує щорічно близько 11 млн. кубометрів нафти, п’ять з яких надходять на чеська та угорські НПЗ.

Будь-яке рішення України призупинити чи обмежити російські постачання нафти по своїй території на захуд значно нашкодять національним інтересам Словаччини, заявив прем’єр-міністр Фіцо. Зважаючи на те, що Словаччина продемонструвала солідарність з Україною, забезпечивши невеликих реверсних потік газу до України, вона очікує від неї подібної поведінки щодо постачання нафти до країн-членів ЄС, зазначив Фіцо.

«Первинний сценарій, який ми обговорили, полягає в тому, що постачання нафти залишаються безпечними на поточному рівні», сказав Фіцо. «Це не означає, що ми не готові до надзвичайних заходів».

Словаччина може також покластися не тільки на запас нафти і нафтопродуктів, але й на нафтопровід Adria. В той час, як запаси можуть складати семимісячний рівень споживання, через нафтопровід, що поєднує Словаччину та Угорщину, можливо транспортувати щорічно три мільйони кубометрів нафти. Slovnaft, MOL and Transpetrol вже працюють над реконструкцією трубопроводу. В листопаді його потужність має бути збільшена до шести мільйонів тонн щорічно.

«Цей обсяг повністю покриє споживання Словаччини», – сказав Фіцо.

Проте експерти вказують на підтримку в належному стані нафтопроводу в Хорватії, зазначаючи, що поки ніхто не пробував транспортувати такий великий обсяг нафти з півдня.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2021-01-16 09:34 :06