Новини » Економіка

НКРЗІ підвищила тарифи на стаціонарний зв’язок на 14-27%

Національна комісія, що здійснює держрегулювання у сфері зв’язку та інформатизації, на засіданні 2 вересня затвердила нові граничні тарифи на загальнодоступні телекомунікаційні послуги.

Як повідомляється на сайті НКРЗІ, за результатами обговорення було отримано погодження у частині перегляду тарифів у межах, що відповідають запланованому розміру, закладеному у розрахунках основних прогнозних макроекономічних показників економічного і соціального розвитку України на 2014 рік. При цьому об’єктивно враховано і темпи зростання заробітної плати в країні.

Так, згідно з рішенням комісії, передбачено введення в дію нових граничних тарифів на загальнодоступні телекомунікаційні послуги, а саме: тарифів на міський та сільський телефонний зв’язок шляхом збільшення абонплати в один етап, в середньому на 15,5 % для всіх категорій споживачів та з урахуванням диференціації у відсотковому відношенні між міським та сільським телефонним зв’язком.

Зокрема, відбудуться наступні зміни тарифів: на міський телефонний зв’язок – збільшення абонплати за користування телефоном для всіх категорій абонентів на 14%; на сільський телефонний зв’язок – на 27%.

Відтак, абонентна плата за користування телефонним апаратом для населення і бюджетних установ міст і райцентрів становитиме 33,26 грн без погодинної оплати місцевих розмов та 29,91 грн з погодинною оплатою. Жителі сільської місцевості за стаціонарний зв’язок платитимуть 26,32 грн без погодинної оплати та 23,01 грн із погодинною оплатою.

Зростання абонплати встановлено і для небюджетних організацій: для міського зв’язку вона становитиме 47,63 грн без погодинної оплати і 43,08 грн з погодинною оплатою; для сіл і селищ нова абонплата зросте до 41,29 грн без погодинної оплати і 36,15 грн – з погодинною.

Як зазначається, рішення про нові граничні тарифи набуде чинності з 15 вересня цього року, але не раніше за день його офіційного опублікування.

 

Loading...